Uus dramöödia “Papsid” võlub vaatajat oma igapäevasusega

"Papside" keskmes on neli meestFoto: Elisa

Eelmisel reedel jõudis vaatajateni uue Elisa originaalsarja “Papsid” esimene osa. Kuigi järgmiste osade nägemiseks peab veel mõnda aega ootama, võib esimese osa põhjal eeldada, et sari leiab kiirelt oma publiku ja osutub menukaks. Aga miks?

Kui sageli on peredest rääkivate sarjade/filmide keskmes naised ehk emad, siis komöödiasugemetega draamasari “Papsid” jälgib hoopis nelja keskealist või sellesse ikka lähenevat meest. Ehk on leitud lähenemisnurk, mis pole küll täiesti uudne (võtame näiteks kasvõi kunagise hittsarja “Full House”), ent sellegipoolest mitte nii levinud.

Vaataja suudab samastuda

Peategelasi ühendab püüdlus saada hakkama meestena, elukaaslastena ja, nagu pealkirjastki aimata võib, isadena. Tänapäevale omaselt on sarjas esindatud mitmed erinevad peremudelid – on n-ö traditsiooniline perekond, lesestunud üksikisa, moodne kärgpere ja ootamatult oma lapsest teada saanud elunautleja. Kõik on erinevad, aga siiski perekonnad. Ja ükski neist pole õigem kui teine.

See eriilmelisus annab võimaluse vaatajatel leida midagi, millega samastuda ja see ilmselt ongi üks põhjustest, miks sarja esimene osa sotsiaalmeedia põhjal nii hästi vastu võeti. Teema on lihtsalt nii eluline ja igapäevane, et igaühel tekib rohkemal või väiksemal määral võimalus end või oma perekonda ära tunda. Olgu selleks siis lastekasvatuse olme, läbisaamine eksiga, tülikas naaber, õdede-vendade vaheline nääklemine või hoopis midagi viiendat.

Tuttavad olukorrad ja inimlikud karakterid teevad sarja vaatamise meeleolukaks ning ka muidu kulgeb seriaal hoogsalt, haarates kaasa juba esimesest hetkest, sest intro mõistmiseks sa lihtsalt pead edasi vaatama.

Tempot aitab hoida ka see, et ekraniseering on ülesehituselt küllaltki vaheldusrikas, sest pilt hüpleb ühelt perelt teisele, sidudes need vahepeal terviklikuks kompotiks. Ühest perekonnast ei jõua veel ära tüdinedagi, kui juba järgmise juurde hüpatakse, nii et esimese osa jooksul õnneks igav ei hakanudki.

Hea näitlejatöö ja stsenaarium

Kaasahaaravaks teeb režissöör Anna Stepanova sarja seegi, et stsenaarium, mille kohandas eesti keelde Ott Sepp, on hästi kirjutatud. Karakterid ja dialoogid on läbimõeldud, pakkudes parajalt huumorit, ent mitte liialt labaseks minnes. Ja loomulikult annavad näitlejad ka dialoogi väga hästi edasi

Eriti võib peaosatäitjatest esile tõsta Priit Loogi, ent väga hea soorituse teevad ka teisi papse kehastavad Märt Pius, Alo Kõrve ja Tiit Sukk. Ja ega selliseid nimesid nähes ei saagi näitlejameisterlikkuse osas kahtlust tekkida.

Näitlejad sarja esilinastuselFoto: Taavi Sepp

Tore on aga seegi, et tuntud nimede kõrval on sarja kaasatud ka neid, kes teleekraanil veel nii palju kaasa teinud ei ole. Ka laste rollidesse on leitud mängima andekad lapsed, kes küll esimeses osas veel nii palju ekraaniaega ei saanud, ent kes eeldatavasti peagi ka rohkem särada saavad.

Sarjal on potentsiaali

Kuna hetkel saab näha vaid “Papside” esimest osa, on lõplikku hinnangut veel võimatu anda, ent potentsiaali on sarjal kindlasti. Esimese osaga tehti tugev algus, mille pealt on järgmisi osasid hea üles ehitada.

Tuleb vaid loota, et samas vaimus minnakse kogu hooaja vältel edasi ja ei rikuta seda ära liigse labasusega, mis sarjadele ja filmidele tihti saatuslikuks saab. Eks oli ka “Papside” esimeses osas nalju ja situatsioone, mis panid silmi pööritama, ent omal moel see isegi sobis sinna.

Järgmiste osade nägemiseks peab aga ootama kas reedeid või sügist. Sarja “Papsid” näeb Elisa Huubist, kuhu igal reedel lisandub uus osa, sügisel jõuab sari ka Kanal 2 eetrisse.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.