E-sport

4 kohustuslikku “CS:GO” matši, mida vaadata täna Malmö suurturniiril

Täna õhtul saab omadele kaasa elada.Foto: HLTV

Täna algab Rootsis asuvas Malmö linnas “CS:GO” turniir DreamHack Masters Malmö 2019, kus 16 tippmeeskonda võistlevad 250 000 dollari peale. Kohal on ka Eesti e-sportlase Robin “ropz” Kooli kodutiim Mousesports, kelle esimene mäng algab kell 17.

Esimesel mängupäeval toimub kokku 12 kohtumist. Kuna samaaegselt toimub kaks mängu korraga, siis valisime välja meie jaoks esimese mängupäeva põnevaimad lahingud, millele tasub kindlasti kaasa elada.

13.00 Astralis vs Envy

Kuigi Astralis kaotas üllataval kombel pühapäeval turniiri ESL One New York finaalis Evil Geniusele, siis Envy vastu mängides nad tõenäoliselt hätta ei jää.

Seda muidugi juhul, kui nende enesekindlus pole pühapäevase kaotuse tõttu kõiku löönud. Silma tasub peal hoida Astralise snaipril device, kelle mitmekülgsus lahinguväljal on muljetavaldav.

14.20 Ence vs Fnatic

Hiljuti liitus ENCE-ga sunny, kes mängis varasemalt ropzi kodutiimis Mousesports toetava mängija rolli. Minu jaoks on sunny alati olnud üks vähemhinnatud talente “CS:GO-s” ja täna saab näha, kas ta on suutnud uude tiimi sisse elada.

Fnatic see-eest paikneb maailma parimate “CS:GO” tiimide edetabelis madalamal kohal kui Ence, kuid vanameistrid võivad samuti veel üllatada. Mina hoian igatahes pöialt ENCE-le.

Mängijatest tasub silmas pidada sunny’t ENCE-st, kellelt oodatakse meeskonnas kandvat rolli, ja Fnaticu meeskonnas mängivale JW-le, kelle mängusisene liikumine on väga sujuv ning agressiivne. 

15.40 Natus Vincere vs North

Nädal tagasi liitus NAVI-gaga uuesti Guardian. See tähendab, et vähemalt paberil on kokku pandud tugeva tuumikuga tiim. Simple, flamie ja Guardian on ka varem edukalt koos mänginud, kuid saab näha, kuidas koostöö sujub nüüd, kui kõigil on kogunenud rohkem mängukogemust.

Kahtlemata võid oodata põnevat kohtumist, mille võidab tõenäoliselt Natus Vincere. Mängijatest tasub tähelepanu pöörata Simple’ile, kelle mängustiil erineb sageli tavapraktikast ja kes suudab halbu olukordi efektselt enda kasuks pöörata.

17.00 Mousesports vs NiP

NiP-is toimus 26. septembril üllatav areng – oma positsioonist tiimis loobus get_right, mees, kes oli meeskonnas mänginud alates aastast 2012. On raske öelda, mida see muutus NiP-i jaoks tähendab. Kas nad on selle sammu järel tugevamad?

NiPile astub vastu Mousesports, kes oleks võinud hiljutisel Budapesti turniiri kõrgemale kohale tulla. Siisiki on tõenäoline, et just nemad selle vastasseisu võidavad. Tasub hoida pöialt, et Robin “ropz” Kooli vorm oleks jätkuvalt hea ja meeskond tempokale mängu algusele vastu peaks.

Mängijatest tasub kahtlemata jälgida Mousesportsi ropzi ja frozenit, kelle mängu kvaliteet sõltub eelkõige nende enesekindlusest. Kui sellest puudust ei teki, siis suudavad noored mängumehed ilusaid ja strateegiliselt puhtaid lahendusi pakkuda. 

Kui päeva esimese pooles on grupis esimesed mängu toimunud, siis kohtuvad omavahel võitjad ja kaotajad. Need vastasseisud selguvad päeva jooksul.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.