E-sport

Alustati maailma kalleima e-spordi areeni ehitusega, mis läheb maksma pea miljard dollarit

Hiinas on e-sport oluliselt populaarsem kui mujal maailmas.Foto: NBCNewYork

Shanghaisse rajatakse ajaloo kalleim e-spordi keskus, mille maksumuseks kujuneb 735 miljonit eurot (898 miljon dollarit).

Tegu saab olema tohutu kompleksiga, mis hõlmab pea pool miljonit ruutmeetrit kasutatavat pinda. Kompleksi rajatakse muuseas treening- ja büroopinnad meeskondadele ja ettevõtetele, 6000 kohaga võistlussaal ning e-spordile pühendatud muuseum.

Hiinas on e-spordi populaarsus on viimase aastakümne jooksul hüppeliselt kasvanud. Virtuaalspordis liiguvad ringi tohutud summad ning võistluste auhinnafondid küündivad mitmete miljoniteni. Hiinas on e-sport eriti olulisel kohal, kuna sealsest pea 720 miljonist aktiivsest mängijast tegeleb umbes 70% e-spordiga.

Shanghaid peavad paljud ka juba praegu ülemaailmseks e-spordi Mekaks. Mullu toimus seal üks aasta suuremaid ja populaarsemaid virtuaalspordi sündmuseid – “League of Legends” World Championship turniir. 

Shanghai e-spordikeskuse rajajad loodava, et uuest kompleksist saab maailma virtuaalspordifännide seas justkui palverännaku sihtpaik. Kompleks loodetakse valmis saada 2024. aastaks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.