E-sport

Berliini “CS:GO” suurturniiri kokkuvõte: palju üllatajaid ja natukene taskuraha Robin “ropz” Koolile

Maailma üks populaarsemaid e-spordimänge on "Counter-Strike: Global Offensive". Eestlane Robin Kool kuulub selles mängus maailma kümne parima sekka.Fotod: HLTV/Valve

Berliini “CS:GO” suurturniir on läbi saanud ja nüüd on kokkuvõtete aeg. Nagu ennustasime, siis võitis esikoha ja pool miljonit dollarit Astralis, kuid natukene taskuraha tõi koju ka Robin “ropz” Kooli meeskond Mousesports.

Meie suur ennustustabel löödi küll üllatajate poolt segamini (ma vaatan sinu poole, Avangar!), kuid kõige olulisemaga panime siiski täppi. Nimelt tuli esikohale Astralis, kes möödus selle võiduga kõige enam Majoreid võitnud meeskonnast Fnaticust. Just Astralise trofeekapis kogub nüüd tolmu kõige suurem hulk Majori karikaid – Astralisel on neid neli, Fnaticul kolm.

Viimases mängus oli Astralise vastaseks üllataja Avangar, kuid kui tavaliselt oleme finaalides näinud suhteliselt tasavägist finaallahingut, siis sel korral oli Astralis vastasest selgelt üle ja võitis mõlemal kaardil ülekaalukalt.

Berliini Majori ja pool miljonit dollarit võitis AstralisFoto: HLTV

Positiivselt üllatas Avangar, kes täieliku uustulijana suutis mitmeid kogenuid meeskondi võita. Loodetavasti tulevikus nende jõud ei rauge ja nad suudavad kogemuse kasvades ka edaspidi kõrgetele kohtadele mängida. 

Üks suuremaid põrujaid oli kindlasti Liquid, kes on võitnud järjest mitu eelneva turniiri ja paigutus 2. septembri seisuga maailma parimate “CS:GO” tiimide pingereas esimesele kohale. Berliinis pidid nad leppima paraku kaheksanda kohaga. Kindlasti tuleb maailma parimate “CS:GO” meeskondade edetabelis pärast Berliini Majoris muudatusi ja arvatavasti asub esimesele kohale uuesti Astralis. 

Robin “ropz” Kool’i meeskond Mousesports paigutus kohtadele 9-11 ja sellega võideti vähemalt natukene taskuraha, kuid see-eest kuhjaga kogemusi, mis tulevad kasuks edasistel turniiridel. Viiest mängust suutis Mousesports võita kolm, kuid see polnud piisav veerandfinaali pääsemiseks. 

Berliini Majori pingerida näeb välja järgnev:

  1. Astralis – 500 000 dollarit
  2. Avangar – 150 000 dollarit
  3. NRG – 70 000 dollarit
  4. Renegades – 70 000 dollarit
  5. Navi – 35 000 dollarit
  6. ENCE – 35 000 dollarit
  7. Vitality – 35 000 dollarit
  8. Liquid – 35 000 dollarit
  9. Mousesports – 8750 dollarit
  10. CR4ZY – 8750 dollarit

Vaata ka, kui palju parem on Robin “ropz” Kool keskmisest “CS:GO” mängijast ja osta oktoobri alguses ajakiri “Digi”, kus ilmub ropziga eksklusiivne intervjuu.

Märksõnad: , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.