E-sport

Clement “Puppey” Ivanov läheb täna 40 miljoni dollari e-spordi turniiril vastamisi mulluse tšempioniga

Team Secret, Clement "Puppey" Ivanov keskel.Foto: Team Secret

Täna algasid arvutimängu “Dota 2” turniiri The International 10 veerandfinaalid, kuhu on jõudnud ka Eesti edukaim e-sportlane Clement “Puppey” Ivanov koos oma meeskonnaga Team Secret.

Team Secret läheb vastamisi meeskonnaga OG, kes on ühtlasi The International 8 ja 9 võitja. OG on ainuke meeskond “Dota 2” ajaloos, kes on The Internationali võitnud kahel korral.

Sellest ei tasu aga ennast kohutada lasta, sest OG pole käesoleval hooajal just suurepärases vormis olnud. Eelmisest The Internationalist alates pole ühtegi suuremat turniiri võidetud ning tänavusele TI-le saadi napilt läbi kvalifikatsiooniturniiri. Samas juhtus eelmisel aastal täpselt sama lugu: kehvas vormis OG ületas kõiki ootuseid ja võitis kuldmedali.

Team Secret ja OG on tänavu kohtunud kaks korda: veebruaris võttis Secret OG vastu 2-1 võidu, kuid maikuus kaotati 0-2. Kui Team Secret peaks täna seeria kaotama (skooriga 1-2 või 0-2), siis antakse turniiril võimalus veel nö lohutusringis, mille võitja kohtub finaalis põhiturniiri võitjaga.

Hetkel pole täpselt selge, mis kell mäng algab – esialgse ajakava järgi pidi see juhtuma kell 13:00, kuid esimese seeria hilinemise tõttu algab see ilmselt hiljem. Igal juhul on oodata vägevaid vaatajanumbreid, sest tegemist on kahe populaarseima “Dota 2” meeskonnaga üle kogu Euroopa. Vaadata saab seeriat Twitchi vahendusel siit.

The International 10 auhinnafond on üle 40 miljoni dollari, võitjameeskond saab sellest 18 miljonit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.