“CS:GO” abimees: miks on oluline oskuslik liikumine ja kuidas selles paremaks saada?

Sohitegemine läks kolmele treenerile kalliks maksma.Foto: Valve

Tõelisi “CS:GO” profimängijaid seostatakse tavamängijast täpse sihtimise ja väleda päästikusõrmega. Tõsi, need on olulised võtmeelemendid, kuid mitte ainsad aspektid, millele peaks tähelepanu pöörama.

Tihti keskendutakse ainult laskmisoskusele, kuid selle varju jäävad teised olulised mänguelemendid, millest üks olulisemaid on liikumine.

Liigu või sure

Kui suudad vastase kõrvaldada, siis ei ole sa ilmtingimata vastasest parem laskur. See võib tähendada, et sinu positsioon oli vastase omast parem või sind oli lihtsalt raskem tabada.

Uutel mängijatel on oluline aru saada, kuidas liikumine täpselt käib ja kuidas seda mängus edukalt ära kasutada. Liikumine tundub “CS:GO-s” esmapilgul lihtne – vajutad klaviatuuril erinevaid nuppe ning käega liigutad hiirt. Tegelikkuses annab täpselt ajastatud nupuvajutus vastase ees tohutu eelise.

Vaenlase üle trumpamiseks on oluline kiiresti jõuda kindlasse positsiooni. Lihtne ja efektiivne moodus selleks on tulirelv kõrvale panne ja liikuda noaga. See tagab küll maksimaalse kiiruse, kuid vastastega kohtudes tasub olla kindlasti ettevaatlik.

Õigesti ajastatud liigutused võivad mängijale raundi võita. Kõndimine on kasulik siis, kui vastane on sinu lähedal ja sa ei taha, et sind kuuldaks. Näiteks üks-ühe vasti mängides, mil vastane ei tea, mis suunast mängija tuleb. 

Jooksmine on kasulik näiteks raundi alguses ja kohas, kus oled kindel, et vastast läheduses pole. Jooksmine on vali ja sellega antakse enda positsioon lihtsasti ära. Näiteks kui vaenlased ründavad täiskoosseisus kaardil kindlat kohta, kuid sina viibid mujal, siis on jooksmine kasulikum, kuna jõuad meeskonnakaaslastele juurde kiiremini.

Kuidas saada paremaks liikujaks?

Oskus sujuvalt ja efektiivselt liikuda, nagu ka kõik muud mänguelemendid, tuleb ajaga, ent seda protsessi on võimalik kiirendada. 

Hiire kiirus tekitab paljudele “CS:GO” mängijatele suurt peavalu. Ühes olukorras on hiir liiga kiire, teises jälle liialt aeglane. Ideaalset hiire kiirust olemas ei ole, kuna see on iga mängija isiklik eelistus. 

Liikumisel on hiire kiirus oluline. Täpne ja sobiv kiirus tagab sujuvama liikumise. Kõige lihtsam moodus on lihtsalt proovida erinevaid kiiruseid, kuni leiad endale sobiva.

Hüppamine “CS:GO-s” on tegevus, mida on võimalusel parem vältida. See teeb laskmise ebatäpseks ja aeglustab liikumist, mis teeb sinust vastasele kergemini tabatavama sihtmärgi.

Bunny hop on ilmselt vanadele “Counter-Strike’i” sõpradele juba tuttav teema. Tegu on liikumisviisiga, mis lubab mängijal hüpeldes liikuda kiiremini kui joostes.

See hüppetehnika nõuab harjutamist, kuna  hüpped peavad olema sujuvad ja täpselt ajastatud. Uutele “CS:GO” mängijatele võib olla abiks selle hüppetehnika käskluste konsooli kopeerimine: bind “MWHEELUP” “+jump” või bind “MWHEELDOWN” “+jump”, bind “SPACE” “+jump”.

Kuna tühikuga selliste hüpete tegemine on äärmiselt keeruline, siis kasutatakse selleks sageli hiire rullikut. Ülal väljatoodud käsklus laseb mängijal hüpata nii tühikuga kui ka hiire rullikuga, vastavalt individuaalsetele eelistustele.

Paljude “CS:GO” mängijate jaoks on kõige efektiivsem meetod oma  liikumisoskuste arendamiseks “kreedz ronimine”. Selle mängurežiimi eesmärk on läbida kõrge kaart, mis on täis erinevaid takistusi, astmeid ja raskeid hüppeid. “Kreedz ronimises” õpib mängija liikuma oskuslikumalt ning saab ümbrust paremini ära kasutama. 

https://www.youtube.com/watch?v=XQ-hyYrXqfk&feature=youtu.be
Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.