E-sport

“CS:GO” on segatud ulatuslikku rahapesuskandaali, mis puudutab ka mängijaid

Kurjategijad kasutavad "CS:GO" virtuaaseid võtmeid rahapesu eesmärgil.Foto: Dexerto

“CS:GO” arendaja Valve’i sõnul on Steami kasutajate turul Steam Community Market äritsetud “CS:GO-s” auhinnakaste avavate võtmetega rahapesu eesmärgil. Kurjategijate peatamiseks piiratakse kõnealuste võtmete müüki suurel määral.

Valve väidab, et rahapesuks on kasutatud container keysid ehk võtmeid, mida mängijad ostavad pärisraha eest ja mis avavad mängusiseseid auhinnakaste, kus on võimalik saada näiteks erinevaid kosmeetilisi uuendusi. Seetõttu ei ole enam mängijatel võimalik Steam Community Marketis üksteisele äsja soetatud container keysid müüa.

“Minevikus olid lõviosa võtmeid puudutavatest tehingutest legaalsed, kuid nüüd on globaalsed kuritegelikud võrgustikud hakanud “CS:GO” võtmetega raha pesema”, selgitatakse “Counter-Strike’i” kodulehel. “Hetkel on suurem osa Steam Community Marketplace’is container keydega tehtud tehingutest tõenäoliselt illegaalse taustaga.”

Valve täpsustas, et võtmete müügi piirang ei laiene varem ostetud container keydele, vaid puudutab uusi ja tulevikus tehtavaid tehinguid. Seega kui soovid Steam Community Marketplace’is äritseda enda vanade “CS:GO” võtmetega, siis see on jätkuvalt lubatud.

“CS:GO” on ka varem olnud erinevate illegaalsete tehingute taimelavaks. Taanis muutus hasartmängurus “CS:GO” kosmeetiliste esemetega piisavalt suureks probleemiks, et politsei alustas selle vastu võitlust. Austraalias sattusid “CS:GO” mängijad kihlveopettuse skandaali, mis või noortele meestele kaasa tuua pika vangistuse ja millega võib olla seotud ka maffia.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.