“CS:GO” vs “Valorant”: kumba mängu peavad paremaks eestlased ja välismaised profid?

Kas "CS:GO" või "Valorant": kumb on parem?Foto: Valve/Riot Games

“Counter-Strike” on olnud tulistamismängude kuningas juba pea 20 aastat, kuid hiljuti ilmunud Riot Gamesi “Valorant” kogub kiiresti populaarsust nii “CS:GO” mängijaskonnas kui ka mujal. Osad arvavad isegi, et “CS:GO” troon võetakse peagi üle.

Kuigi “CS:GO” ja “Valorant” on mõlemad tiimipõhised tulistamismängud, siis nende vahel on olulisi erinevusi. Sarnaselt näiteks “Overwatchile” ja Riot Gamesi teistele mängudele saab “Valorantis” valida erinevate tegelaste vahel, kes tulevad individuaalsete spetsiifiliste võimetega.

Paberil võivad need mängud näida sarnased, kuid vahe on tegelikult suur. Uurime, mida arvatakse “Valorantist” nii Eestis kui ka piiri taga.

Mida arvavad Eesti “CS:GO” mängijad?

Kohalikud mängijad annavad “Valorantile” nii negatiivset kui ka positiivset tagasisidet.

Pikema staažiga Eesti mängijad annavad “Valorantile” pigem negatiivsema hinnangu. Mitmete mängijate jaoks on just erinevad võimed ja multikalik graafika põhjused, miks “Valoranti” juurde püsima ei jääda. 

Siiski, üks anonüümseks jääda soovinud vilunum kohalik “CS:GO” mängija on vastupidisel arvamusel. Tema on “Valorantist” selgelt huvitatud ning soovib näha, kuidas mäng tulevikus edasi areneb. Ta kinnitas juba ka, et jätab “CS:GO” ja läheb “Valoranti” peale üle.

Uuemad “CS:GO” mängijad annavad “Valorantile” rohkem positiivsemat tagasisidet. “Valorant” on nende arvates “CS:GO-st” lihtsam ja lõbusam. Mitmekülgsed tegelased ja eriilmelised võimed annavad mängule ainult plusspunkte juurde.

Sarnaselt näiteks “Overwatchile” on “Valorant” üles ehitatud erinevate võimete ja iseloomudega tegelaste ümber.Foto: Riot Games

Olen ka ise “Valoranti” proovinud ning kahe mängu järel olen jõudnud järeldusele, et minu jaoks see ei ole. Mõlemas mängus kokku kasutasin oma tegelase võimeid kaks korda, kuid sellegipoolest suutsin skooritabelis esimesel kohal lõpetada. Ilmselt aastatepikkune “CS:GO” mängukogemus andis mulle väikese eelise.

Kõige enam häiris mind “Valoranti” juures võistluslikkuse puudumine. Kui “CS:GO-s” on mul alati väike võitlustuhin sees, siis “Valoranti” puhul ma seda paraku ei tunnetanud.

Võib-olla olen ma “Counter-Strike’i” mänginud nii kaua, et kõik teised mängud tunduvadki minu jaoks igavad. Sellegipoolest kavatsen ma “Valoranti” vahel sõpradega mängida, kuid “CS:GO” vastu ma seda ei vaheta.

Aga välismaised “CS:GO” profid?

Piiritaguste professionaalsete “CS:GO” mängijate tagasiside on olnud valdavalt positiivne, kuid arvatakse, et “CS:GO” ei kao siiski kuskile. Pigem iseloomustatakse “Valoranti” kui lõbusat ajaviidet, mida vahelduseks mängida.

Kunagine “CS:GO” profimängija ning praegune striimija Michael “Shroud” Grzesiek väidab aga, et “Valorant” on üks parimaid mänge, mida ta üle pika aja mänginud on. 

Tuntud striimija shroud kiidab “Valoranti” heaks.Foto: Dot Esports

Shroudi arvates on “Valorant” võrreldes “CS:GO-ga” oluliselt lihtsam ning selle mänguga üritatakse ligi meelitada inimesi, kes pole tulistamismängudes nii osavad. Seetõttu arvab Grzesiek, et “Valoranti” ei tohiks vaadata kui “CS:GO” troonilttõukajat.

Belgiast pärit e-sportlane Adil “ScreaM” Benrlitom on aga “CS:GO-ga” täielikult lõpparve teinud ja “Valoranti” kasuks otsustanud. Ta on asunud mängima “Valoranti” profidivisjonis, kus mängivad kõrgetasemelised mängijad, profid ja tuntud striimijad. Kuigi “Valorant” ei ole veel kaua saadaval olnud, on ScreaM-ist juba saanud tõsiseltvõetav professionaal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.