E-sport

E-spordi ekspert: “CS:GO-l” on üks väga suur probleem

Maailma üheks parimaks "CS:GO" tiimiks peetav Astralis võitis hiljuti Berliinis toimunud "CS:GO" suurturniiri.Foto: HLTV

Rubriiki toetab

Coolbet Spordiennustus
Spordiboonus kuni 150 €
Lisainfo

E-spordi organisatsiooni NRG eSports kaasjuht Hector “H3CZ” Rodriguez arvab, et “CS:GO” profiskeenel on üks tõsine probleem: erinevaid mänge ja turniire on liiga palju.

“Hetkel on “Counter-Strike’i” suurim probleem liiga suur mängude hulk”, selgitab Rodriguez. “See teeb mängijate elu raskeks. Üks nädalavahetus teise otsa… Mis elu see mängija jaoks on?”

2018. aastal toimus “CS:GO” profiskeenel 24 kõrgeima taseme turniiri. Kõigi nende võistluste jaoks valmistumine ja neist osa võtmine on ka tippmeeskondade jaoks keeruline ning võib mõjutada e-sportlaste mänguvõimekust.

See võib tekitada olukorra, kus meeskonnad peavad hakkama mängijate läbipõlemise vältimiseks valima, millisel turniiridel osaleda ja millised võistlused vahele jätta. Mõned tipptiimid lähtuvad juba sellest põhimõttest ja see kannab ka vilja.

Näiteks maailma üheks parimaks “CS:GO” tiimiks peetav Astralis on olnud turniiride osas valiv ja ei ole osalenud kõigil võistlustel. Siiski on tänaseks suudetud võita kolm suurvõistlust järjest, viimasena Berliini Major, kus osales ka eestlase Robin “ropz” Kooli kodutiim.

Rodriguez spekuleerib, et Astralise edule on kaasa aidanud turniiride valimine ja mängijatele puhkeperioodide tagamine. Võimalik, et Astralise võitude jada jätkudes hakkavad ka teised tiimid enda mängijad natukene vähem koormama.

Märksõnad: , , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.