E-sport

E-spordi varjupool: “CS:GO” kihlveopettus võib noortele mängijatele kaasa tuua pika vangistuse

"CS:GO" kihlveopettusel võivad olla karmid tagajärjed.Foto: Pinterest

Austraalia politsei on arreteerinud kuus noort “CS:GO” mängijat, keda kahtlustatakse kihlveopettuses. Süüdimõistmise korral võib neid oodata kuni kümneaastane vanglakaristus.

Kuus 19-22-aastast kahtlusalust võeti vahi alla pärast seda, kui Austraalias Victoria osariigis tegutsev kihlveokontor andis politseile teada, et osad mängijad enda mängudele, mille tulemused olid varasemalt kokku lepitud. Arvatakse, et alates käesoleva aasta märtsist on pettus puudutanud 5 erinevat matši ja 20 panust.

Politsei vahistas kõik kuus kahtlustatavat ja neid on küsitletud. Hetkel viibivad nad vabaduses, kuid uurimine veel käib ning kõige halvemal juhul võib potentsiaalseid pettureid ees oodata pikk vanglakaristus.

“E-sport on kasvav spordiala ning koos selle arenguga tekib ka soov mängude peale raha panustada,” kommenteeris abikomissar Neil Paterson. “Antud juhtum näitab, et politsei võtab e-spordis toimuvat kahtlast ja kriminaalset tegevust väga tõsiselt.”

Hetkel levib “CS:GO-s” ja ka “Apex Legendsis” ohtlik pahavara, mis saab nakatunud arvutitest kätte mängijate isiklikud andmed. Ohvriks langemise vältimiseks tasub eemale hoida erinevatest sohiprogrammidest.

Ära jää ilma päeva põnevametest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.