E-sport

Eesti arvutisportlaste liidu uus juht on staažikas sportlane, kes tahab läbi arvutimängude noored liikuma saada

Eesti Arvutispordi Liit sai uue presidendi.

Eesti Arvutispordi Liit (EASL) valis uueks presidendiks spordispetsialisti Heino Märksi, kes on olnud Eesti kaitseväe spordivaldkonna juht 23 aastat, kuulunud Eesti Maadlusliidu ja Eesti Biathloni liidu juhatustesse. Märks on töötanud ka Eesti Vehklemisliidu peasekretärina . 

“Ühiskond pole e-spordi osas veel ühemõttelist arvamust kujundanud. Ma ei käsitle e-sporti nagu traditsioonilise spordi asendajat, vaid vahendit, mis meelitab noori aktiivsele eluviisile. Inimene, kes paneb end proovile virtuaalsel areenil, näiteks korvpallis, tahab ilmselgelt proovida oma võimeid ka spordisaalis ja korvpalliplatsil,” arvab Märks.

“Ameerika Ühendriikides on sellest juba ammu aru saadud – NBA liigal on tugev e-spordiliiga, mis kulgeb paralleelselt traditsioonilise liigaga. Samuti peate mõistma, et Eesti on üks digiteeritumaid riike maailmas, mis võimaldab arendada Eesti e-spordi arengu täiesti uuele tasemele.”

“E-sporti peetakse ekslikult “kurjaks” või «pahaks», sest on kombeks mõelda, et e-sportlased istuvad ainult arvuti taga või mängivad telefonis,” räägib EASL-i asepresident Ignat Bobrovich. “Kuid tegelikult on e-sport just see tööriist, mis aitab muuta mängude mängimiseks kulutatud aja kasulikuks – arendada uusi oskusi, laiendada oma sõprade ja suhtlusringi ja mis kõige tähtsam, areneda nii vaimselt kui ka füüsiliselt.”

Liidu peamine eesmärk on luua e-spordi ökosüsteem, mis pakuks mängijatele, turniiride operaatoritele ja teistele ökosüsteemi osalejatele võimalusi arenguks. Arenguna nähakse võimaluste loomist mitte ainult e-spordis, vaid ka haridus- ja spordivaldkonnas.

Eesti Arvutispordi Liit on algatanud ka Eesti Olümpiakomitee alla ametliku e-spordi alaliidu loomise protsessi.

Toimetas Martin Liivand.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.