Eesti edukaim e-sportlane Clement Ivanov langes meeskonnaga suurturniirilt välja, kuid läheb koju ajaloolise auhinnarahaga

Clement "Puppey" Ivanov ja Team Secret saavutasid The International 10-l kolmanda koha.Foto: Valve

Clement “Puppey” Ivanov pidi arvutimängus “Dota 2” oma meeskonnaga vastase paremust tunnistama ja lõpetas ajaloo suurima auhinnarahaga e-spordi turniiri The International 10 kolmandal kohal. Ivanov ja Team Secret sõidavad koju 3,6 miljoni dollarise auhinnarahaga.

Team Secret kohtus täna Vene ja Ukraina mängijatest koosneva meeskonnaga Team Spirit ja vastu tuli võtta 1-2 kaotus. Kuna Team Secret oli juba ühe seeria enne kaotanud, siis tähendas see nende jaoks turniiri lõppu.

Sellegipoolest lõpetasid Ivanov ja ta neli meeskonnakaaslast The International 10 turniiri kõrgel kolmandal kohal. See on rekordiline nii Team Secreti kui ka Eesti e-spordi jaoks. Esiteks oli Secreti parim tulemus ennist The Internationalil neljas koht ja teiseks pole ükski Eesti e-sportlane nii suurt rahasummat üheltki turniirilt kunagi võitnud.

Ivanov tänas kaotuse järel intervjuus Team Secreti toetajaid ja ütles naljatledes, et järgmisel The Internationalil saavad nad juba teise ja ülejärgmisel esimese koha. “Kaotamine on nõme, aga elu läheb edasi,” tõdes ta.

Team Spirit on aga olnud turniiril tõeline üllataja, sest mitte keegi ei uskunud enne The Internationali, et nad võivad kaugele jõuda, rääkimata finaalis mängimisest. Turniir esikohast lahutab neid vaid finaali võit ülitugeva Hiina meeskonna PSG.LGD vastu. Turniiri võitja saab 18 miljonit dollarit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.