E-sport

Eesti edukaima e-sportlase Clement “Puppey” Ivanovi nimel on nüüd ainulaadne ja uhke “Dota 2” rekord

Eesti e-sportlane Clement "Puppey" Ivanov võib The International 10 turniirilt saada väga korraliku palgapäeva.Foto: Liquipedia

Rubriiki toetab

Eesti e-sportlane Clement “Puppey” Ivanov astub oktoobris võistlustulle “Dota 2” turniiril The International 10, mille auhinnaraha ulatub üle 40 miljoni dollari. Ühtlasi on Ivanov ainuke “Dota 2” profimängija, kes on osalenud igal The International turniiril alates kõige esimesest 2011. aastal.

The International on kõige tähtsam “Dota 2” turniir, mis toimub igal aastal ja tavaliselt augustikuus. Eelmisel aastal jäi turniir koroonapandeemia tõttu ära ning sel aastal pidi see alguses toimuma augustis Stockholmis, kuid seal kehtivate nõuete tõttu viidi toimumisaeg oktoobrisse ning asukoht Bukaresti.

Turniir paistab kogu e-spordi skeenel silma oma meeletult suure auhinnafondi tõttu, mis on igal aastal tänu ühisrahastusele paisunud. Esimene The International jagas välja 1,6 miljonit dollarit auhinnaraha, tänavusel suurturniiril läheb jagamisele juba 40 miljonit dollarit.

Clement “Puppey” Ivanov on oma võistkonnaga osalenud The Internationalil alates 2011. aastast ja alates sellest ajast pole tal vahele jäänud ühtegi turniiri. Kõige parem koht pärinebki Ivanovil esimesest turniirist kui Na’Vi meeskond võitis esikoha. 2012. ja 2013. aastal jõuti finaali, kuid leppima pidi hõbemedaliga.

Alates 2015. aastast on Ivanov osalenud turniiril meeskonnaga Secret. Meeskonna kaptenina on Ivanov ainuke liige, kes on Secretis mänginud alates päevast, mil see asutati. Parim ehk neljas koht pärineb Secretiga 2019. aastast.

Selle aasta The Internationaliga saab Ivanov seega kirja oma kümnenda suurturniiri. Kolmel mängijal on õnnestunud võistelda (tänavune turniir kaasa arvatud) üheksal The Internationalil.

Ivanovi lähim konkurent oli selles vallas Saksamaa mängija ja Ivanovi endine meeskonnakaaslane Kuro “KuroKy” Salehi-Takhasomi, kes on samuti üheksal The Internationalil osalenud. Tema meeskonnal ei õnnestunud aga The International 10 võistlusele kvalifitseeruda.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.