E-sport

Eesti meeskonnad tegid “CS:GO” liigas tugeva tulemuse

"CS:GO". Foto on illustratiivne.Foto: Shutterstock

Hiljuti lõppesid ESEA Advanced liiga 40. hooaja alagrupimängud, kus osalesid ka kaks Eesti tiimi: Levadia eLions ning SC e-Sports.

Kokkuvõttes lõpetas Levadia grupimängud skooriga 8-6 ning platseerus turniiril 36. kohale. SC e-Sportsi skooriks jäi 7-7 ja sellega võeti turniiri 43. koht.

Arvestades, et turniiril mängis kokku 86 meeskonda ning mõlemad Eesti meeskonnad olid esmakordselt Advanced liigas, siis pole tegemist üldse kehva tulemusega. Playoff-idesse küll kumbki tiim ei pääsenud, aga liigast välja samuti ei langetud ning Advanced turniiril jätkatakse ka järgmisel hooajal. Ühtlasi oli see esimene kord, kui ainult eestlastest koosnev meeskond Advanced liigas mängis.

Hetkel püsib õhus lootus, et järgmisel hooajal mängib Advanced liigas lausa kolm Eesti meeskonda: lisaks eelmainitutele pürgib sinna ka tiim nimega Evil9, kes on hetkel ESEA Main liigas ühe võidu kaugusel, et sinna jõuda.

Kes nüüd küsib, et kui tugevad tiimid üldse Advanced liigas mängivad, siis põhimõtteliselt on tegu “CS:GO” liigasüsteemi tugevuselt kolmanda liigaga. ESEA Advanced annab tublimatele võimaluse kvalifitseeruda ESL Challenger League’i, kus võideldakse juba omakorda kohtade pärast ESL Pro League tippliigas. Viimases mängib ka FaZe ja Robin “ropz” Kool.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.