E-sport

Eesti nädalavanune virtuaalkossumeeskond oleks Lätile peaaegu tuule alla teinud

Eesti ja Läti tiimid rivistati enne mängu algust lavale üles.

Riias toimunud mängufestivalil Hypertown kohtusid 1. juunil esmakordselt Eesti ja Läti virtuaalkorvpallimeeskonnad mängus “NBA2K19”. Mäng algas eestlaste jaoks edukalt, kuid lõpuks jäädi siiski kogenumale Läti tiimile alla.

Võttes arvesse, et alles 24. mail kokku pandud Eesti tiimi jaoks oli tegu kõige esimese kohtumisega üldse, suudeti lätlastele vastu saada üsna edukalt. Kohtumise esimeses pooles juhiti mängu pidevalt ning sopsutati kaugelt muljetavaldavaid kolmeseid.

Lõpuks eestlased siiski rohkem koos mänginud Läti tiimi kogemustepagasi vastu ei saanud. Neljas veerandaeg kulges juba täielikult lätlaste taktikepi all ja lõpuks kasvas lõunanaabrite edumaa 20-punktiliseks. Sellest seisust eestlastel enam tagasi tulla ei õnnestunud.

Koduväljakul mängivat Läti meeskonda toetas elavalt ka publik. Igat lätlaste korvitabamust tunnustati valju aplausi ja toetushüüetega. Tundub aga, et Eesti fännid ei olnud miskipärast kohale jõudnud, sest sinisärkide tabamuste järel valitses saalis enamasti haudvaikus.

Siiski, Eesti meeskond suutis lätlastele pakkuda korralikku konkurentsi ja sai hästi hakkama, eriti kui arvestada, et tiim on umbes nädal aega vana. Kui veel veidi kokkumängu harjutada, siis võib järgmise kohtumise tulemus kujuneda juba teistsuguseks.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.