E-sport

Eesti parim simulaatorijuht liitus F1 piloodi uhiuue e-sporditiimiga

Risto Kappet (vasakul) hakkab sõitma F1 piloodi Romain Grosjeani verivärskes e-sporditiimis.Foto: Risto Kappeti Facebooki konto kuvatõmmis/Formula1.com

Risto Kappet, Eesti edukaim võidusõidusimulaatorite juht, alustas koostööd aprillis F1 piloodi Romain Grosjeani loodud e-sporditiimiga R8G eSports.

“Sisuliselt leping vana meeskonnaga (Triple A Esports, toim.) jääb kehtima, Romain Grosjeani uus projekt on rohkem lepingupikendus,” selgitab Kappet. “Põhiline tiimikaaslane jääb samaks ja võistlused, kus osalen, jäävad ka samaks.”

Kappeti sõnul toob koostöö vormel 1 piloodiga kaasa hulgaliselt atraktiivseid arenguvõimalusi. Muuseas plaanib Grosjean anda kõige edukamatele virtuaalsetele sõitjatele võimaluse ennast ka reaalses motospordis tõestada.

“Grosjeani eesmärk on valitud simulaatoriplatvormidel parimate sõitjatega parimate tulemuste saavutamine ja nende parimate sõitjate päris motosporti viimine,” räägib Kappet. “Tal on visioon luua virtuaalsete ja reaalsete sõitjate vahel veel üks sild, pannes enda tiimi e-sportlased näiteks kardi või väikeste vormelite rooli.”

Pikemas perspektiivis ongi virtuaalsest sõidumasinast reaalse auto rooli jõudmine Kappeti eesmärk.

“Kui saan virtuaalsetel võistlustel osalemist jätkata praegusel tasemel, stabiilse toetusega ja hea varustusega, siis olen rahul, ja mu ainus järelejäänud soov on saada võimalus päris masinate roolis võistelda.”

Kappet mainib veel, et koostööl tuntud F1 piloodiga on selged hüved, mis väljenduvad näiteks sponsorites, kelle abi on reaalselt tuntav.

“Suurim muutus on tähelepanus, mis ma saan, olles seotud F1 sõitjaga. Sellest tulenevalt on ka sponsorite dimensioon teistsugune – Romain tõi meile sponsoreid, kes on reaalselt valmis panustama materjaalselt ja muu abiga. See kõik motiveerib veel rohkem töötama ja tulemusi näitama.”

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.