E-sport

Eesti parim simulaatorijuht võitis rahvusvahelisel võiduajamisel esikoha ja 3000 eurot

Risto Kappet (paremal) võtmas vastu 3000 euro suurust võidutšekki pärast Maastrichtis nopitud võitu.Foto: Triple A Esportsi Facebooki konto kuvatõmmis

Eesti edukaim võidusõidusimulaatori juht Risto Kappet saavutas 19. jaanuaril Maastrichtis toimunud e-sporditurniiril Sim Formula Europe 2020 esikoha.

Kappet läks Maastrichtis simulaatoris “rFactor 2” kolmes raundis vastamisi nelja teise e-sportlasega. Tema vastasteks olid Jeremy Bouteloup Prantsusmaalt, hollandlane Hany Alsabti, Poolast pärit Zbigniew Siara ja norrakas Jarl Teien.

Võistluspäeva lõpus tõusis kõrgeimale poodiumikohale Kappet, kes võitis 3000 eurot, Heusinkveldi simulaatoripedaalid ja päeva Adrenaline-Xperience võidusõidukeskuses. Teisele kohale tuli Siara, kolmandale Kappeti tiimikaaslane Hany Alsabti, neljandaks jäi Bouteloup ja viiendaks Teien.

Konkurents oli karm

Kappeti sõnul oli virtuaalsel ringrajal rebimine tihe ning võit talle kergelt sülle ei kukkunud.

“Meid oli ainult viis ja üks meist oli tehniliste probleemidega jännis, aga ülejäänud neli sõitjat olid alati täiesti koos,” meenutab Kappet.

“Minu jaoks oli tegu ka esimese võistlusega, kus sõitsin Direct Drive rooli, Load Cell pedaalide ja Motion Rig kokpitiga,” räägib Kappet. “Eriti esimene sõit Sebringus oli füüsiliselt elu raskeim, kuigi kestis ainult 25 minutit.”

Võistluse lõpus nägi pingerida välja selline.Foto: kuvatõmmis

Kappet leiab, et võidule aitas eelkõige kaasa põhjalik ettevalmistus ja varakult võistlusel kasutatava tehnikaga tutvumine.

“Üldiselt oli see töövõit. Ma olin mitu päeva varem kohal ja uurisin maad. Motion rigi meid küll harjutama ei lubatud, aga sain kohapeal neid kalleid pedaale ja roole proovida,” selgitab Kappet.

“Ja õiged töövõtted kodus harjutades tasusid ka ära. Seetõttu sain kohapeal lühikese harjutusaja kasutada puhtalt riistvaraga harjumiseks.”

Palju õnne Risto Kappetile võimsa võidu puhul! Kõik, kes soovivad tema sõitudele ise kaasa elada, saavad Sim Formula 2020 finaale allolevast videost järele vaadata.

Muide, Risto käis eelmisel aastal Geeniusel külas ja koos Autogeeniuse-Tarmoga kehastuti Ott Tänakuks, et selgitada välja, kes teeb Ouninpohjas kiirema aja. Kappet mahtus ka eelmise aasta suurima teenistusega Eesti e-sportlaste esikümnesse.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.