E-sport

Ekspert: “CS:GO” ei ole e-spordina praegusel kujul jätkusuutlik

E-spordi organisatsiooni juht leiab, et "CS:GO" maastik on liiga intensiivne.Foto: Gamereactor

E-spordi organisatsiooni NRG kaasjuht Andy Miller leiab, et ülimalt intensiivne “CS:GO” e-spordimaastik ei ole praegusel kujul jätkusuutlik.

Miller tegi septembri lõpus professionaalse “CS:GO-ga” lõpparve, kui NRG meeskond anti üle Evil Geniusesele. Pärast seda on varasematel NRG mängijatel läinud hästi: esimesel võistlusel Evil Geniusesi uue “CS:GO” tiimina suudeti koju tuua võit ESL One New York 2019 suurturniirilt.

Hiljuti selgitas Miller Redditis, miks ta otsustas pika aja jooksul kokku pandud kõrgetasemelisest “CS:GO” tiimist loobuda. Tema selgitustest peegeldub, et “CS:GO” profiskeene on nii mängijatele kui ka teistele asjaosalistele halastamatult intensiivne.

“Palgad on idiootselt kõrged,” selgitab Miller. “Me tahame, et NRG jääks püsima pikaks ajaks ja praeguse “CS:GO” mudeli juures ei oleks seda lihtsalt juhtunud.”

Osade mängijate 7-kohalised palganumbrid on seotud “CS:GO” profimaastiku kiire elutempoga. Kõrgekaliibrilisi turniire on väga palju ja ots otsaga kokku tulemiseks peab kõigil võistlustel edukas olema. Pideva tippvormi hoidmine on aga “CS:GO-s” sama mõeldamatu kui muudel spordialadel.

“Ma arvan ausalt, et see (“CS:GO”, toim.”) ei ole hetkel organisatsioonidele äriliselt kasulik”, arvab Miller. Hetkel ei ole NRG-l plaanis “CS:GO-sse” naasta lõviosa ressurssidest suunatakse professionaalse “Call of Duty” meeskonna üles ehitamisele.

Milleriga sarnasel arvamusel on ka teine NRG kaasjuht Hector “H3CZ” Rodriguez, kes leiab, et erinevaid võistluse ja turniire on “CS:GO” profiskeenel kaugelt liiga palju.

Märksõnad: , , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.