E-sport

“Fortnite” toob nüüd e-sportlastele rohkem sisse kui “CS:GO”

Kahe aasta vanune "Fortnite" on välja jaganud rohkem raha 2012. aastal ilmunud "CS:GOst".Foto: Dexerto

Veebisaidi esportsearnings.com andmeil tõusis “Fortnite” äsja turniiride auhinnafondide edetabeli nimekirjas teisele kohale, möödudes “CS:GO-st”.

Erinevatel “Fortnite’i” turniiridel on tänaseks kokku välja jagatud üle 82,9 miljoni dollari. “CS:GO” võistluste auhinnarahade kogusumma jääb hetkel 82,7 miljoni dollari juurde.

Tegu on väga muljetavaldava saavutusega. 2017. aastal ilmunud “Fortnite” on e-spordimaastikul uus tulija, kuid “CS:GO” ilmus juba 2012. aastal. Hoolimata sellest, et “Fortnite’i” turniire on korraldatud kordades vähem, on juba suudetud pika ajalooga “CS:GO” seljatada.

“Fortnite’i” kiirele tõusule kõige kasumlikemate e-spordi mängude tabeli esiotsa on kaasa aidanud röögatult suured auhinnafondid. Hiljuti toimunud turniiril Fortnite World Cup mängiti 30 miljoni dollari peale, millest võitja viis koju 3 miljonit.

Tõenäoliselt tekib olukord, kus “Fortnite” ja “CS:GO” hakkavad teise ja kolmanda koha vahel edasi-tagasi pendeldama. Peagi algab “CS:GO” suurturniir ESL One New York, kus mängitakse 200 000 dollari peale ja see peaks “CS:GO” uuesti teisele kohale tagasi upitama. “Fortnite’i” võistlustel pannakse aga tavaliselt välja ülisuur auhinnafond, seega on ainult aja küsimus, mil “CS:GOst” uuesti möödutakse.

Kõige suurema auhinnarahaga mängude edetabeli esikoha püüdmiseks läheb “Fortnite’il” veel kaua aega. Kõrgeimal poodiumikohal seisab kindlalt “Dota 2”, mille võistlustel on välja jagatud üle 216,4 miljoni dollari. Oma osa sellest summast on koju viinud ka Eesti e-sportlane Clement “Puppey” Ivanov.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.