E-sport

Kaks noort Eesti mängijat tegid “CS:GO” superstaaridele tuule alla ja võitsid 6000 dollarit

Eesti e-sportlased tegid "CS:GO" staaridele tuule alla.Foto: kuvatõmmis videost

Rubriiki toetab

“The Rivalry” näol on tegemist YouTube’i videote seeriaga, kus omavahel võtavad mõõtu professionaalsed CS:GO mängijad ja fännid ehk amatöörtasemel võistlejad. Seekord olid fännideks kaks eestlast, kes pigistasid mõõduvõtust välja üllatusliku võidu.

Superstaaride tiimis oli kaks tuntud nägu: Dan “apEX” Madesclaire ja Owen “smooya” Butterfield. Madesclaire mängib hetkel maailma paremuselt kolmandas tiimis Vitality ja Butterfield on “CS:GO” edetabeli 12. meeskonna Fnaticu liige. Auhinnarahades on nad kahepeale võitnud ligi milon dollarit.

Eestlaste meeskonnas mängisid Egerti “eku” Kiisk ja Aivar “consss” Rämman. Mõlemad on Eesti meeskonna SC e-Sports liikmed ning hiljuti jõuti tiimiga ESEA kolmandasse liigasse.

Võistlus eestlaste ja “CS:GO” staaride vahel kujunes küllaltki meeleolukaks ning lõpuks suutsid Kiisk ja Rämman 7-7 viigiseisust välja tulla ja 9-7 skooriga võidu saavutada. Auhinnarahaks oli 3000 dollarit mõlemale mängijale.

Vastasmeeskond oli kaotusest nördinud. “See on kõige hullem p*sk üldse,” ütles Madesclaire naljatlades. “Ma tahan lihtsalt ära minna.”

Mängu saad järele vaadata siit:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.