E-sport

Kas Mousesports on lõpuks leidnud oma edu saladuse?

Robin "ropz" Kool.Foto: HLTV

Suvekuudel oli Eesti “CS:GO” ässa Robin “ropz” Kooli meeskonnal Mousesports raskusi heade tulemuste saavutamisega. Kui veel juuni alguses asetses Kooli tiim maailma parimate meeskondade edetabelis 5. kohal, siis augusti lõpuks langeti koguni 22. kohale. 

Pärast seda, kui Mousesports tõi koosseisu noore ja värske leeduka Aurimas “Bymas” Pipirase” on suudetud ennast näidata täiesti uuest küljest. Ligi kuu ajaga kerkiti HLTV edetabelis 10 kohta kõrgemale. 

Suuremaid turniire ei ole Mousesports veel kahjuks võita suutnud, kuid tundub, et vähemalt hetkel on nende näol tegu väga hirmuäratav vastasega. Nii jätkates ei jää ka suured võidud tulemata.  

Mis on Mousesportsi edu taga?

Mousesports on viimases viies mängus suutnud iga kord oma vastasest üle olla. Peamiseks edu pandiks üheks on tiimi kolm noort mängijat – “frozen”, “Bymas” ja ka eestlane “ropz”. 

Selle kolmiku sooritus on viimasel ajal olnud lausa märkimisväärne. Kui peamiselt peetakse meeskonna võtmemängijaks Robin “ropz” Kooli, kes on olnud muljetavaldavalt järjepidev ja peatamatus hoos, siis hiljuti on ennast tõestanud ka noor leedukas Pipiras. 

Kui Mousesportsiga liitudes ei näidanud 17-aastane Aurimas Pipiras veel enda täielikku potentsiaali, siis nüüd on ta seda kindlasti teinud. Näib, et koosseisu uusim liige on lõpuks jõudnud oma elementi. Alles esmaspäeval toimunud madinas ühe parima Põhja-Ameerika meeskonna Liquidi vastu valiti Pipiras kohtumise parimaks mängijaks.

Kõrvale ei saa jätta ka meeskonna veterani Chris “chrisJ” de Jongi, kes on tõestanud, et suudab veel 30-aastasena noorte talentidega sammu pidada. Samuti 30-aastane meeskonna juht Finn “karrigan” Andersen, kes küll oma mängusoorituse poolest eriliselt silma ei paista, näitab, et suudab jätkuvalt oskuslikult tiimi juhtida ja taktikaid luua. 

Ropz on sõiduvees

Mousesportsi kõige stabiilsem mängija on sel aastal kahtlemata olnud Robin “ropz” Kool, kes on peaaegu kõik mängud suutnud lõpetada positiivse skooriga. Kindlasti on Kool oma tänavuse esitusega taganud endale koha maailma parimate mängijate hulgas.

2018. aastal jõudis Kool HLTV parimate mängijate edetabelis 18. kohale ning eelmisel aastal lausa 10. kohale. Kui 20-aastane Kool jätkab ka detsembris sama tempoga, siis võib ta selle aasta lõpetada veel kõrgemal kohal.

Järgmine Mousesportsi mäng toimub juba täna kell 14:00, kui vastamisi minnakse kunagise tiimikaaslase Özgür “woxic” Ekeri meeskonnaga Cloud9. Kahe meeskonna vahelises duellis peetakse favoriidiks Mousesportsi. Mängu striimimiseks leiad linke siit.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.