E-sport

Kas Mousesports suudab pärast suurt langust taas “CS:GO” maailma tippu tõusta?

Robin Kooli meeskond Mousesports. viib väidetavalt läbi olulisi muudatusi.Foto: Dexerto

Eesti “CS:GO” ässa Robin “ropz” Kooli meeskonna Mousesportsi teekond pole viimastel kuudel olnud kuigi kerge. Kui veel aasta alguses oldi HLTV maailma parimate tiimide paremusjärjestuses 2. kohal, siis augusti seisuga on kukutud 14. kohale.

Mousesportsi langus sai alguse 12. aprillil toimunud ESL Pro League Season 11 turniirist, kui kaotati finaalis Rootsi tiimile fnatic skooriga 2-3. Mäng küll kaotati, kuid siiski oli tegemist vägagi tasavägise mänguga. Peale põrumist fnaticu vastu oli Mousesports sunnitud vastu võtma veel suuri kaotusi, kuid tunduvalt nõrgemate tiimide vastu.

Kas Mousesportsi languse taga võib olla lihtsalt kehv tiimitöö või tuleneb see mõne kindla liikme individuaalsest esitusest? Selguse saamiseks viskame pilgu peale mängijate statistikale.

Mängijate statistilised näitajad

Juba mõnda aega räägitud Mousesportsi tiimiliidrist Finn “karrigan” Andersenist ning tema viimase aja sooritustest virtuaalsel lahinguväljal. Paljude jaoks paistab see 30-aastane taanlane silma eelkõige oma suurepäraste juhtimisoskustega, kuid on võimatu vaadata mööda asjaolust, et tema mängusooritus on hiljuti alla käinud. 

Viimase kolme kuu statistika kohaselt on Finn “karrigan” Anderseni HLTV reiting 0.83 (mängijate keskmine number on 1.0).

Mousesports on poole aastaga maailma parimate tiimide edetabelis kukkunud enam kui 10 kohta. (C) Foto: HLTV

Lähikuudel pole ka meeskonna veteran Chris “chrisJ” de Jong ennast parimast küljest näidanud. See samuti 30-aastane hollandlane liitus Mousesportsiga 2013. aasta lõpus ning on punases särgis virtuaalsele väljakule jooksnud juba seitse aastat.

Kui veel aasta alguses oli tema HLTV reiting 1.0, siis viimase kolme kuu jooksul on see kukkunud Anderseniga peaaegu samale tasemele, 0.86 punkti juurde.

21-aastane türklane Özgür “woxic” Eker ning 18-aastane slovakk David “frozen” Čerňanský on mänginud pisut stabiilsemalt. Čerňanský mäng on viimaste kuude jooksul olnud küll keskmisest kehvem, kuid midagi katastroofilist juhtunud ei ole.

Hetkel on Özgür Ekeri HLTV reiting 1.08 ning David Čerňanský oma 0.97. On kõnekas, et maikuus püsis Čerňanský reiting veel 1.05 punktipügala juures.

Mousesportsi langusperioodist alates on ennast kõvasti tõestanud eestlane Robin “ropz” Kool, kes on ühtlasi ka viimase kolme kuu vältel kõige kõrgema reitinguga Mousesportsi liige. Kool on hiljutises mängudes olnud paljudel kordadel skooritabelis esimesel kohal ning on sellega tõestanud, miks just tema valiti 2019. aastal maailma paremuselt 10. mängijaks.

20-aastase Eesti e-spordi ässa HLTV reiting on hetkel 1.15, mis on vägagi märkimisväärne tulemus. Aasta alguses oli see number 1.2, mis näitab, et suurt langust Kooli individuaalses mängusoorituses pole toimunud.

Uus turniir, uus võimalus ennast tõestada

Mousesports tiimi võiduprotsent viimase kolme kuu vältel on jäänud 26,7% juurde. Võrdluseks hetkel kolme parima meeskonna võiduprotsent: BIG-i näitaja on 80,6%, Vitality püsib 65,5% juures ja Evil Geniuses 70,6% piirimail. Nende numbritega võrreldes on Mousesportsi vorm hetkel karjuvalt kesine.

Mousesportsi viimane mäng toimus 26. juunil fnaticu vastu, mis kaotati skooriga 2-0. Pärast pooleteise kuust pausi on Mousesportsil võimalus ennast uuesti tõestada 18. augustil algaval suurturniiril ESL One Cologne 2020.

Turniiril osaleb kokku 16 Euroopa meeskonda ning auhinnafond on ligi 275 000 eurot. Kuna Mousesports pole hiljuti pikalt mänginud, siis saab olema huvitav näha, milliseid uusi strateegiad Robin Kooli kodumeeskond vaatajatele pakub. Kuid viimase aja statistika põhjal üleliia palju loota ei tasu.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.