E-sport

Kolmas mängupäev 40 miljoni dollari e-spordi turniiril: eestlase meeskond hoiab oma grupis kõrget kolmandat kohta

Clement "Puppey" Ivanov.Foto: Team Secret

Täna algas arvutimängu “Dota 2” turniiri The International 10 grupimängude kolmas päev. Meie e-spordi au ja uhkuse Clement “Puppey” Ivanovi meeskonnal on hetkel head võimalused edasi pääsemiseks ja koos sellega ligi 20 miljoni dollari võitmiseks.

Ivanovi meeskond Team Secret hoiab kahe päeva järel alagrupis kolmandat kohta, ühes alagrupis on kokku üheksa meeskonda. Kuigi koht on kõrge, on tulnud vastu võtta nii võite kui ka kaotuseid.

Esimene päev algas Secreti jaoks hästi, kuid lõppes kehvasti. Seeria Vene/Ukraina meeskonna Team Spiriti vastu võideti kindlalt 2-0, aga siis tuli vastu võtta 0-2 kaotus Lõuna-Ameerika tiimi Beastcoast vastu. Võib öelda, et Secretit peeti mõlemas mängus favoriidiks.

Teine päev oli Secreti jaoks samuti emotsiooniderikas. Esmalt suudeti välja pigistada 1-1 viik PSG.LGD (jah, sama klubi, mis ka jalgpallis) vastu, mis oli Secreti jaoks igati positiivne, sest viimane on kogu turniiri suurfavoriit. Samas lõppes 1-1 skooriga seeria tiimi vastu nimega Elephant, kes on pigem nõrgem meeskond.

Mängude skoor on seega Ivanovi juhitaval Secretil hetkel 6-4, mida kommenteerides võib tsiteerida “Tsõrnobõli”: not great, not terrible. Arvestades, et tegemist on Euroopa tippmeeskonnaga, siis ootaks Secretilt paremat kohta, aga samas pole Ivanovi tiim viimastel kuudel kuigi heas vormis olnud. Alagrupiseeriaid mängitakse veel kaks päeva, Team Secretit ootab üks seeria täna ja kaks homme.

Hetkeseis The International 10 B-alagrupis.

The International 10 põhiturniir algab teisipäeval ja siis läheb asi juba tõsiseks. Mõlema alagrupi (kokku kaks gruppi ongi) neli esimest pääsevad otse tabeli ülemisse otsa: sealt välja langedes saab veel ühe võimaluse lohutusringis. Alagrupi neli järgmist meeskonda alustavad oma teekonda põhiturniiril otse lohutusringist, kus kaotus tähendab kohest väljalangemist.

Samas on ka lohutusringi sattudes võimalik kogu turniir endiselt kinni panna, sest finaal toimubki lohutusringi ja tabeli ülemise otsa võitja vahel. Et paremini aru saada, vaata turniiri ülesehitust siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.