E-sport

Koroona ajal on legendaarse “Counter-Strike 1.6” Eesti serverid uuesti ellu ärganud

Foto: Kuvatõmmis.

2012. aastal ilmus hetkel üks maailma populaarsemaid e-spordimänge “CS:GO”, kuid enne seda lõi tulistamismängude maailmas lained toona juba 12 aastat vana “Counter-Strike 1.6”. Koroonapandeemia ajal on “CS 1.6” saanud uue hingamise ning mängijaid on hulgaliselt ka Eesti serverites.

“CS 1.6” on olnud kasvulavaks mitmetele tänapäeval tuntud “CS:GO” ässadele. Eesti üks tuntuim e-sportlane Robin “ropz” Kool, kes platseerus 2020. aasta maailma parimate mängijate pingereas 7. kohale, oli enne oma “CS:GO” karjääri kõva “Counter-Strike 1.6” mängija. “CS:GO” avastas Kool alles 2014. aastal, kaks aastat pärast mängu ametliku ilmumist. 

Võiks ju arvata, et “Counter-Strike 1.6-st” on tohutult populaarse “CS:GO” varjus välja surnud, kuid pea 21 aastat pärast ilmumist näitab “CS 1.6” jätkuvalt elu märke.

Surematu mäng

Kui sa otsid “CS:GO-le” asjalikku vaheldust, siis “CS 1.6” on ka veel tänapäeval täie elu ja tervise juures. Kui mina selle mängu üle pika aja uuesti tööle panin, siis seda ma muidugi ei teadnud. Mind tõmbas “CS 1.6” juurde eelkõige vajadus korraliku nostalgialaksu järele.

Pelgasin, et leian eest tühjad serverid. Kas leidub üldse veel kedagi, kes “CS 1.6” üldse mäletab? Kõik peaksid ju nüüdseks olema juba “CS:GO” peale üle läinud.

Endalegi üllatuslikult eksisin ma rängalt: vana “CS 1.6” serverid on mängijatest lookas. Leidsin muuseas üles ka ilmselt paljudele siinsetele mängijatele tuttava Eesti serveri Relaxx Public, kus oli samuti mõnevõrra üllatuslikult päris palju mängijaid. “CS:GO” ei ole oma eelkäijat veel täielikult ära tapnud.

Korralik nostalgialaks

Uuesti üle pika aja “Counter-Strike 1.6” proovida oli väga mõnus. Soovitud nostalgialaksu sain kiiresti kätte. Kohe tulid meelde ajad, mil pärast koolipäeva lõppu sai esimese asjana mindud arvuti taha, et sõpradega tundide viisi “CS 1.6” serverites aega parajaks teha. 

Ainus asi, mis mind “Counter-Strike 1.6” täna häirib on võistluslikkuse puudumine. Ei ole strateegiad ega vastase ülemängimist – lihtsalt jookse ringi ja kõmmuta. Kui oled harjunud taktikalisema “CS:GO-ga”, siis lihtsakoelisem “CS 1.6” sinus enam pikalt huvi, elevust ja himu ei tekita. 

Aga vaevalt, et korraliku nostalgiadoosi jahtijad ennast sellisest pisiasjast häirida lasevad. Pea 20 aasta vanune “CS 1.6” on ikka täie tervise juures ning lapsepõlvest tuttavad Eesti serverid on mängijaid täis. Miks mitte teha paar kiiret raundi ja vanud aegu meelde tuletada?

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.