E-sport

Mängud olümpiale? Rahvusvaheline Olümpiakomitee aitab korraldada suurt e-sporditurniiri

Intel ja ROK korraldavad kahasse e-sporditurniiri.Foto: Dotesports

Intel korraldab koostöös Rahvusvahelise Olümpiakomiteega e-sporditurniiri, mille finaalvõistlus toimub Jaapanis samal ajal, mil algavad Tokyo olümpiamängud.

Turniiri võistlusmängudeks on “Rocket League” ja “Street Fighter V” ning kvalifikatsioonid algavad järgmise aasta alguses. Osaleda on võimalik absoluutselt kõigil, kuid tõenäoliselt peab arvestama tiheda konkurentsiga, kuna suurekaliibriline turniir meelitab kohale oma ala tipptegijaid.

Võistluse auhinnafond on pool miljonit dollarit, mis tähendab, et nii “Street Fighteri” kui ka “Rocket League’i” mängijate vahel jagatakse ära kaks 250 000 dollari suurust auhinnafondi.

E-spordi olümpiamängudele kaasamisest on viimastel aastatel palju räägitud, kuid seni on Rahvusvahelise Olümpiakomitee president Thomas Bach leidnud, et vägivaldsetel mängudel ei ole olümpial kohta. Siiski, ROKiga kahasse korraldatud e-spordivõistlus võib olla märk põhimõtete leebumisest.

Inteli turundusjuhi Brenda Lynchi sõnul on ROK olnud e-sporditurniiri suhtes positiivselt meelestatud. “Ma arvan, et see algatus annab ROKile võimaluse e-spordi publikut paremini tundma õppida,” arvas ta. “Teisalt, see loob võimaluse ka e-spordifännidele olümpiamängude kohta rohkem teada saada.”

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.