E-sport

Märtsis algavad esimesed Eesti meistrivõistlused arvutimängus “Counter-Strike: Global Offensive”

Võitjad pääsevad Eestit esindama "CS:GO" maailmameistrivõistlustele.Foto: kuvatõmmis

1. märtsil saavad alguse Eesti esimesed meistrivõistlused mängus “Counter-Strike: Global Offensive”. Võitjatiim saab priipääsme “CS:GO” maailmameistrivõistlustele.

Eesti Arvutispordi Liidu korraldatavatele meistrivõistlustele registreerimine kestab veebruari lõpuni. Turniir algab märtsis ja toimub kahes etapis: kvalifikatsioon ja finaal. Võistlusel osalemine on kõigile tasuta.

Kõik meistrivõistlustel osalejad jaotuvad nelja regiooni neljaks vahel: põhi, lõuna, lääs ja ida. Iga regiooni kaks parimat võistkonda pääsevad finaali. Korraldajate sõnul loob see struktuur kõigile osalejatele võrdsed tingimused ja võimalused ning aitab arendada e-sporti kogu riigis. 

Foto: kuvatõmmis

Võitjavõistkond saab osaleda ametlikul “CS:GO” maailmameistrivõistlusel, mille korraldab igal aastal rahvusvaheline e-spordi föderatsioon IeSF. 

Eraldi auhinnad antakse meistrivõistluste parimale mängijale ja parimale noorele meeskonnale. Võitjad saavad medalid, diplomid ja rändkarika graveeritud võitjavõistkonna nimega. 

Eesti Arvutispordi Liidu peasekretär Ignat Bobrovichi sõnul on Eesti “CS:GO” meistrivõistlused esimene kohalik e-spordi üritus, kus kasutatakse üleriigilist reitingusüsteemi, mis on arendatud passport.gg platvormil. Bobrovichi arvates peaks riiklik reiting Eesti mängijaid ühendama ja inspireerima saavutama paremaid tulemusi. 

Meistrivõistlustele registreerimine ning täpsem info on saadaval liidu kodulehel e-sports.ee

Toimetas Martin Liivand.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.