Mis on Faceit ja miks paljud “CS:GO” mängijad selle kasuks otsustavad?

Faceitist sai alguse Eesti edukaima "CS:GO" mängija Robin Kooli karjäär.Foto: Esports Daily Picks

Kui oled juba vilunum “CS:GO” mängija, siis on sinu jaoks Faceiti platvorm arvatavasti juba tuttav, kuid uuele mängijale ei pruugi see midagi öelda.

Alternatiiv Valve’i serveritele

Faceit on alternatiivne platvorm Valve’i ametlikele “CS:GO” serveritele. Üksteise vastu mängivad ikka viieliikmelised meeskonnad, kuid formaat on tavapärasest mõneti teistsugune.

Kaarte valivad kaptenid, kes elimineerivad kordamööda valikust soovimatuid lahinguväljasid. Kui Valve’i ametlikes serverites jääb mäng viiki skooriga 15:15, siis Faceit platvormil kasutatakse üleaega ja mängitakse seni, kuni selgub võitja.

Kiirem märul

Paljud mängijad eelistavat Faceitit, kuna serverites kasutatakse 64-tickrate’i asemel 128-tickrate’i. Tickrate on kõige lihtsamalt öeldes sagedus, millega server mängu olekut värskendab. 64-tickrate värskendab mängu 64 korda sekundis, 128-tickrate 128 korda sekundis. 

Kogenenuma  “CS:GO” mängija jaoks on 128-tickrate’iga serverites liikumine sujuvam ning paljude arvates on ka tabamused täpsemad. Osad mängijad väidavad siiski, et tickrate’ist tingitud erinevused on pea märkamatud. Uue “CS:GO” mängija jaoks pole see mängu aspekt alguses tõenäoliselt eriti oluline. Sellegipoolest on tegu kasuliku asjaga, mida teada.

Faceit on küll kõigile mängijatele tasuta, kuid olemas on ka tasuline teenus FACEIT CSGO, mis pakub võistluslikumat mänguelamust. Näiteks on FACEIT CSGO kasutajal kapteni prioriteet nende ees, kes mängivad tasuta.

Enne mängu minemist on maksval kasutajal võimalik ära määrata enda kaartide eelistused. Kaheksast kaardist saab mängija elimineerida viis, mida kindlasti mängida ei soovita. Lisaks võimaldab FACEIT CSGO näha statistikat mängusoorituste kohta, mida tasuta kasutajad ei näe.

Vähem häkkereid

Häkkerid on ilmselt igale “CS:GO” mängijale juba valusalt tuttavaks saanud. Faceitisse on sisse ehitatud häkkimisvastane süsteem, mis tuvastab mängijaid, kes kasutavad teise ees eelise saamiseks erinevaid programme. Paljude jaoks tuvastab Faceit petjaid paremini kui Valve’i häkkeritõrje. See tähendab, et Faceitis peaks petjaid olema vähem kui Valve ametlikes serverites.

Faceit kasutab mängija oskustaseme kindlaks tegemisel levelipõhist süsteemi, kus kõige madalam tase on 1 ja kõige kõrgem 10. Mängijate tasemete määramiseks kasutab Faceit ELO hindamissüsteemi. See on põhimõtteliselt mängija üldine punktisumma. 

Võidu korral saab mängija keskmiselt 20-25 punkti, kuid kaotuse korral lahutatakse need punktid tema üldisest punktisummast. Kui mängija saab kokku 2000 punkti, siis on ta jõudnud levelile 10. Siit edasi on võimalik enda punktisummat ainult kasvatada. Hetkel on kõige suurema punktisummaga Ukraina mängija “PsychoFine”, kellel on kogutud 6909 punkti.

Faceitis algas Robin “ropz” Kooli tähelend

Eesti edukaim “CS:GO” mängija Robin “ropz” Kool on samuti aktiivne Faceit platvormi kasutaja. Robin Kool suutis enne profikarjääri algust kvalifitseeruda Faceiti profiliigasse, kus mängivad maailma parimad “CS:GO” ässad. 

See liiga annab hea võimaluse noortele andekatele “CS:GO” mängijatele profitiimidele silma jääda. Faceiti profiliigas kritiseeriti Kooli mängustiili ja arvati, et ta kasutab mängus keelatud võtteid. Kool lennutati Eestist Faceiti peakorterisse, kus ta tõestas, et mängib hästi ilma abivahenditeta. Sealt sai alguse tema profikarjäär Mousesportsis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.