E-sport

Mousesportsi kaotuste jada venib aina pikemaks. Kas Robin Koolil on aeg hakata uut koduklubi otsima?

Foto: HLTV

Eesti parima “CS:GO” mängija Robin “ropz” Kooli koduklubi Mousesportsi koosseis sai hiljaaegu värskendust, kui veebruari keskpaigas võttis meeskonna juhtimise üle austraallane Christopher “dexter” Nong. 

26-aastane Nong toodi meeskonda hinnatud ja austatud mänguliidri Finn “karrigan” Anderseni asemel, kes asus uuesti mängima oma kunagise tiimi FaZe Clani ridades. 

Paraku näib, et värske koosseis pole pooleteist kuud hiljem veel suutnud siiski oma mängumootorit käima tõmmata. Viimasest 13 mängust on võidetud ainult kolm ning kaotatud on vastastele, kellest ollakse vähemalt paberil peajagu tugevamad

Edu pole suudetud veel saavutada

Mousesportsi esimene suurturniir koos uue kapteniga oli IEM Katowice 2021, mis jäi Kooli meeskonna jaoks üsna lühikeseks. Pärast kaotusi meeskondade Astralis ja Gambit vastu lõpetas Mousesports turniiri viimaste seas 13.-16. kohal. 

Märtsi keskel tuli Mousesportsil uus võimalus ennast tõestada, kui osa võeti järgmisest suurturniirist – ESL Pro League Season 13. Kuid ka sel turniiril ei saatnud Mousesportsi edu, mida pärast eelmist põrumist loodeti saavutada. 

Viiest alagrupi mängust suutis Kooli meeskond napsata võidupunktid ainult ühest. Kaotuse oli Mouseports sunnitud võtma meeskondade ENCE, Vitality, NIP ja isegi eelmise kapteni karrigani uue koduklubi FaZe Clani vastu. Ainuke võit saavutati meeskonna G2 vastu, kuid turniiril jätkamiseks sellest ei piisanud ning võistlus lõpetati 21.-24. kohal. 

Kõige hiljutisem katsumus Mousesportsi jaoks oli Fantasyexpo Spring Cup 2021. Kui eelnevatel turniiridel mindi vastakuti maailma parimate meeskondadega, siis Fantasyexpo turniiril olid vastasteks madalama kaliibriga tiimid.

Kuigi Mousesports läks võistlusele kindla favoriidina, ei õnnestunud neil ka seal edu saavutada. Vastasteks saadi meeskonnad DBL PONEY ja PACT ning mõlemad lahingud lõppesid Kooli võistkonna kaotusega. 

Kas ropzil on aeg edasi liikuda?

Kui Mousesportsi viimase aja tulemused pole just kõige silmapaistvamad olnud, tuleks siiski tunnustust avaldada Eesti mängijale Robin “ropz” Koolile. Kaotusest hoolimata on Eesti parima “CS:GO” mängija esitlus olnud järjepidevalt tugev. 

Kuigi Kool ise ei ole veel teatanud soovist Mousesportsist lahkuda, siis internetis on tema tulevik kuum teema. Üha rohkem “CS:GO” fänne arvavad, et ropzi potentsiaal on tohutu ning peaks hakkama mõtlema uue meeskonnaga liitumise peale. 

Ropzi individuaalne tase on hea, kuid kõik kogenumad “CS:GO” mängjaid teavad, et võitmiseks tuleb meeskonnaga koostööd teha. Võib-olla on uue liidri taktikepi all mängimine Kooli jaoks ebamugav ning ei lähe lihtsalt kokku tema mängustiiliga?

Põhjuseid võib siin olla mitu, kuid üks on kindel: mingusuguseid muudatusi Mousesports vajab. Ehk on tõesti Koolil aeg leida uus koduklubi. Me oleme ju näinud, kuidas ta suudab pakkuda konkurentsi ka maailma parimatele.

Tõenäoliselt on Kool oma sooritustega juba paljude suuremate meeskondade huviorbiiti sattunud ning tõenäoliselt näeme juba varsti, kas Mousesports suudab temast kinni hoida või mitte.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.