E-sport

Mousesportsi pikale võitude seeriale tegi lõpu maailma parim “CS:GO” tiim

Foto: HLTV.

Viimastel nädalatel suurepärast vormi näidanud Eesti “CS:GO” ässa Robin “ropz” Kooli meeskond Mousesports oli suurturniiri DreamHack Masters Winter 2020 finaalis sunnitud vastu võtma raske kaotuse. 

Eile Taani meeskonna Astralise vastu peetud lahingus jäi Mousesports alla skooriga 3-1. Finaalis mängiti viiel kaardil, mis tähendab, et võitmiseks tuli vastasest üle olla kolmes matšis. 

Tasavägine lahing

Juba enne mängu algust peeti favoriidiks just Astralist, kes on viimastel aastatel olnud vaieldamatult maailma parim “CS:GO” meeskond. 

Esimene lahing toimus Mousesportsi poolt valitud kaardil Train, kus juba alguses näitas Astralis enda tugevust ja üleolekut, võites kaardi skooriga 16-5. Hiilgava soorituse tegi Astralise koosseisus mängiv maailma üheks parimaks mängijaks peetav Nicolai “device” Reedtz.

Teine matš toimus Astralise valitud kaardil Inferno, mis on nende üks kõige tugevamaid kaarte. Sellegipoolest ei kavatsenud Mousesports veel alla anda ning eesotsas Robin “ropz” Kooli kõva sooritusega, viigistas Mousesports kohtumise 16-3 skooriga.

Järgmiseks kaardiks osutus Nuke, mis kujunes juba pisut tasavägisemaks. Esimene poolaeg lõpetati skooriga 9-6 Astralise kasuks. Ka teine poolaeg oli üsna võrdne, kuid lõpuks pani Astralis ennast maksma ning võitis kaardi 16-13 skooriga. 

Viimane kaart oli Vertigo, mille pidi Mousesports finaali jätkamiseks kindlasti võitma. Tegemist oli kahtlemata kõige tasavägisema ja närvesöövama kaardiga. Pärast Astralise tugevat algust suutis Mousesports viia mängu 15-15 skooriga üleajale. Siiski jäi jõupingutustest väheseks ning seekord osutus paremaks meeskonnaks Astralis, võites finaali skooriga 22-19.

Mousesports on uuesti tõusuteel

Taaskord paistis Mousesportsi poolel kõige parema sooritusega silma Eesti kuulsaim “CS:GO” mängija Robin “ropz” Kool. Talle järgnesid leedukas Aurimas “Bymas” Pipiras ning slovakk David “frozen” Čerňanský.

Kuigi finaal kaotati on analüütikute sõnul praegune Mousesports oma parimas vormis. Enne eilselt finaali oli meeskond võitnud seitse mängu järjest, näidates sellega, et kaotuste jada ja langus on möödanik ning ollakse valmis jälle tippu ronima.

Mousesportsi järgmine kohtumine toimub homme kell 17:30 Prantsusmaa meeskonna Vitality vastu. Mängu jälgimiseks leiad linke siit

Kas teadsid, et Robin Kooli ja teisi Mousesportsi mängijaid sai hiljuti näha palavalt oodatud videomängu “Cyberpunk 2077” põhjal vändatud filmis?

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.