E-sport

Mousesportsist lahkus Robin “ropz” Kooli pikaaegne tiimikaaslane

Mousesports selles koosseisus enam ei mängu.Foto: Mousesports

Eesti parima “CS:GO” mängija kodutiimist Mousesports lahkub meeskonnaga 2019. aasta kevadel liitunud türklane Özgür “woxic” Eker.

Ekeri uueks meeskonnaks saab “CS:GO” tippmeeskond Cloud9, millega Eker liitus kolmeks aastasks lepinguga, mille väärtuseks on 1,365 miljonit dollarit.

Eelmisel aastal saavutas Eker Mousesportsi ridades mängides muljetavaldavaid tulemusi. Võideti mitmeid mainekaid auhindu, sealhulgas ka Aasia meistritiitel, ning parimate “CS:GO” tiimide edetabelis tõusti teisele kohale.

Koroonaepideemia tõi aga kaasa uue turniiriformaadi, millega Mousesports harjuda ei suutnud. Kaotati mitmeid olulisi turniire, mis päädis sellega, et augustis saatis Mousesports Ekeri pingile.

Özgür “woxic” Ekeri karjäär jätkub meeskonnas Cloud9. Foto: HLTV

Ekeri sõnul pöördus ta pärast mitmeid kaotusi ise treenerite ja Mousesportsi juhtkonna poole ja avaldas soovi mitte enam mängida. Ta väitis, et tema kõrvaleastumise põhjustasid ka isiklikud probleemid, millest ta avalikult rääkida ei soovi.

Küll aga kinnitas Eker, et kuulujutud, mis väidavad, et Eker lahkub Mousesportsist tiimisiseste pingete tõttu ei vasta tõele. Enda sõnul saab ta endiste tiimikaaslastega jätkuvalt hästi läbi ja kavatseb nendega edasi suhelda.

Ekerit on juba mõnda aega Mousesportsi ridades asendanud noor Leedu mängija Aurimas “Bymas” Pipiras. Hetkel võtab Mousesports osa suurturniiris ESL Pro League Season 12, kus tiimil on hetkel arvel neli võitu ja kolm kaotust.

Mousesports on seotud ka hiljuti lahvatanud “CS:GO” treenerite sohitegemise skandaaliga, millesse on segatud ka ropzi tiimi treener Allan “Rejin” Petersen.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.