E-sport

Osale Nõmme Kalju e-jalka turniiril, et võita PlayStation 4 ja koht e-spordi meeskonnas

Parimad mängijad võivad pääseda Nõmme Kalju e-spordi tiimi.Foto: 24H Production

Nõmme Kaljust saab esimene jalgpalliklubi Eestis, kes korraldab e-jalgpalliturniiride sarja KALJU X CUP. Turniirid saavad toimuma Premium Liiga mängupäeval. Esimene turniir leiab aset 15. juunil 2019 Hiiu Staadionil, kui Nõmme Kalju võõrustab Narva Transi.

Käimasoleval liigahooajal plaanitakse korraldada kolm KALJU X CUP  turniiri. KALJU XCUP-i korraldamisega Premium Liiga mängupäeval on eesmärgiks ühendada nii virtuaalset kui traditsioonilist jalgpallikogukonda.

Parimad võivad pääseda Kalju e-spordi tiimi

Seeläbi soovitakse tutvustada jalgpalli erinevaid tahke ja Nõmme Kalju e-spordi osakonda, mis on alustamas e-jalgpalli treeninggruppide komplekteerimisega. Turniiril hästi silma paistnud osalejad võivad saada võimaluse Nõmme Kalju e-spordi meeskonnas.

“Me oleme väga rõõmsad, et saame turniirisarjaga algust teha,” ütles Nõmme Kalju e-spordi meeskonna mängija NKFC_Henry. “Loomulikult oleme Markoga kohal turniiri teadustamas ja uusi meeskonnaliikmeid otsimas”.

NKFC_Maroco (Marko), Nõmme Kalju e-spordi meeskonna teine mängija, lisas: “Oleme väga põnevil, sest saame kohtuda turniiril nii praeguste kui tulevaste fännidega. Kogu turniir annab suurepärase võimaluse üksteist tundma õppida ja arutada selleaastase “FIFA” mängu muresid ja rõõme. X Cup turniiriga avame uue peatüki Nõmme Kalju e-spordi tegemistes”.

Registreerimine algab järgmisel nädalal

KALJU X CUP-il osalejad saavad võistelda PlayStation 4 konsoolidel  maailma jalgpallimängus “FIFA 19”. Turniir toimub kahes vanusegrupis: 12-17 aastastele ja 18+ aastastele, ning on jaotatud kaheks etapiks. Alagrupiturniir toimub Premium Liiga mängupäeval ja finaalturniir järgnevatel päevadel Hiiu staadionil.

Finaalturniir kantakse üle Twitch.TV platvormil, kuhu on loodud NKFC eSPORTS kanal. Täpsem info turniiri struktuuri, reglemendi ja registreerimise kohta on leitav aadressil www.xcup.ee

KALJU X CUP-i peaauhind mõlemas vanusekategoorias on konsool PlayStation 4. Registreerimine turniirile algab teisipäeval, 7. mail kell 14:00 ning toimub kes ees, see sees põhimõttel. Registreerida saab turniiri kodulehel www.xcup.ee.

Hiljuti andsid Diktorile eksklusiivintervjuu Nõmme Kalju president Kuno Tehva ja klubi kaks esimest e-sportlast, Marko-Alari Lont ja Henry William Heinola. Lisaks nüüd väljakuulutatud turniirile räägitakse ka Hiiu staadionile rajatavast e-spordi elamuskeskusest ja noortele suunatud virtuaalspordi trennidest.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.