E-sport

Palgakäärid e-spordis: 400 parimat naisest e-sportlast teenivad kokku vähem kui üksainus mees

Võrreldes meestega ei ole naistest küberatleetide elu eriti roosiline.Foto: CGMagazine

Uue uuringu kohaselt on professionaalne e-sport jätkuvalt meeste pärusmaa. Selgub, et kui liita kokku 400 kõige edukama naistest e-sportlaste teenistused, siis saab tulemuseks umbes 3,03 miljonit dollarit. Seda on üle kahe korra vähem, kui on teeninud kõige edukam mees üksinda.

Ostukeskkonna OnBuy ja e-spordi statistikat koonvaba veebisaidi esportsearnings.com andmeil ei mahu teenistuse edetabelis esimese 300 sisse mitte ühtegi naist.

Kõige kõrgemale kohale platseeruv naisatleet on “Starcraft II” mängiv Sasha ‘Scarlett’ Hostyn, kes paikneb 330 000 dollari suuruse teenistusega 329. kohal.

Sasha ‘Scarlett’ Hostyn.Foto: Polygon

Naiste teenistusedetabelis hoiab 122 000 dollariga teist kohta “Halo: Reachi” mängija Katherine “Mystik” Gunn. Maailma esiviiesaja sekka ta selle tulemusega aga ei tõuse.

Võrdluseks: edetabeli tipus paiknev “Dota 2” mängija Johan Sundstein on kahe hiigelvõiduga teeninud üle 7 miljoni dollari. Vahe naiste kategooria 330 000 dollari suuruse parima tulemusega on enam kui 20 kordne.

Eesti kõrgeima teenistusega on ühe maailma parima “Dota 2” meeskonna Team Secreti kapten Clement “Puppey” Ivanov. Augustis toimunud suurvõistlusel saavutas Ivanovi meeskond 4. koha ja teenis üle 2 miljoni dollari. Puppey sai sellest summast endale 411 960 dollarit.

Märksõnad: , , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.