E-sport

Pöidlad pihku: Eesti e-sportlane alustab täna ajaloolisel suurturniirl teekonda 14 miljoni dollari suunas

Clement Ivanovit peetakse üheks parimaks "Dota 2" mängijaks maailmas.Foto: Kotaku

Täna algab “Dota 2” hiigelturniir The International 2019, mille üks favoriite on eestlase Clement “Puppey” Ivanovi juhitud Team Secret. Võidu korral viivad Ivanov ja tema neli meeskonnakaaslast koju peaaegu 15 miljonit dollarit.

The International 2019 on ajaloo suurima auhinnafondiga e-spordi turniir, kus 18 tiimi vahel jagatakse välja 33 008 238 dollarit. Võitjatiim saab sellest summast endale 45,5% ehk 14 853 707 miljonit.

Clement Ivanovi meeskonna jaoks on võistlus juba edukalt alanud. Turniiri esimeses matšis alistati seisuga 2-0 Alliance. Peagi mängib Ivanovi meeskond Newbeega ja kell 14 kohtub Team Secret meeskonnaga Team Liquid. Kohalike e-spordifännide jaoks tuleb täna seega tihe päev.

Kuigi eelmise aasta The Internationalil võidutses OG, siis peetakse Clement Ivanovi juhitud Team Secretit üheks maailma parimaks “Dota 2” tiimiks. Selle aasta jooksul on Secret suutnud näidata, et see maine on jätkuvalt õigustatud. Meeskond on püüdnud kõrgeid kohti mitmetel suurturniiridel ja “Dota 2” profihooaeg lõpetati edetabeli tipus.

Tänavune The International toimub Shanghais. Suurfinaalile saavad fännid kaasa elada 25. augustil. Loodame, et seal on kohal ka Eesti e-spordi tipptegija.

Clement “Puppey” Ivanov hoidis kõrget kohta 2018. aasta enimteeninud Eesti e-sportlaste nimistus ja on kohal ka 2019. aasta suurima teenistusega virtuaalsportlaste edetabelis.

Ära jää ilma päeva põnevametest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.