E-sport

Puust ja punaseks: Eesti parima “CS:GO” ässa tiim on järgmise suurturniiri eel väga heas olukorras

Kas Eestis on võimalik e-sportlastel läbida ajateenistus tippsortlastele mõeldud lihtsustatud tingimustel?Foto: HLTV

26. augustist kuni 8. septembrini toimub “Counter-Strike” Starladder 2019 Major Berliini suurturniir, millest võtab osa ka Eesti ühe parima “CS:GO” mängija Robin “ropz” Kooli meeskond Mousesports. Kuigi Kooli tiim ei ole turniiri favoriit, siis on neil ikka hea võimalus suurte saavutustega silma paista.

Praeguseks on Mousesports esimese kadalipu edukalt seljatanud. Meeskond on läbinud kvalifikatsiooni ja pääsenud uustulijate ringi. Iga järgmise raundiga läheb asi aga pingelisemaks ja põnevamaks ning panused ainda kasvavad – kas meie enda e-sportlane pääseb kaheksa parima sekka, et võistelda viimaks miljoni dollari peale?

Oot-oot, mida need ringid ja raundid üldse tähendavad?

Okei, võib-olla ei ole kõik tõesti veel e-spordi maailma hingeeluga sina peal. Nende jaoks seletame asjad lahti ning teeme kõik kõik puust ja punaseks.

Majorid on “CS:GO” suurturniirid, milles 8 maailma parimat tiimi võistlevad miljoni dollari peale. Igast regioonist pääsed edasi 2 meeskonda ja regioone on kokku 4: Euroopa, Aasia, Ameerika ja CIS, kuhu kuuluvad Venemaa, Ukraina, Valgevene, Gruusia, Kasahtsan, Usbekistan, Armeenia, Moldova ja Tadšikistan.

“CS:GO” Majorid meelitavad kohale tuhandeid pealtvaatajaid.Foto: Intel Extreme Masters

Pärast regiooni parimate välja selgitamist toimub uustulijate ring, kus iga maailmajao parimad lähevad kokku eelmisel Majoril põrunud meeskondade. Siit saavad 8 tiime edasi nn Uute Legendide raundi.

Selles voorus kohtuvad uustulijate raundi 8 võitjat eelmise Marjori 8 edukaima tiimiga, et selgitada välja need parimatest parimad, kes lähevad edasi tšempionite ringi. See on viimane voor – siin võistlevad kõige võimekamad meeskonnad miljoni dollari peale.

Majoreid on korraldatud alates 2013. aastast ning igal aastal toimub neid maailma eri paigus mitu tükki. Kõige populaarsemateks on kujunenud Katowice Major Poolas ja Saksamaal korraldatav Kölni Major.

Robin “ropz” Kooli tiimil võib Berliinis hästi minna

Profitasemel “CS:GO-d” jälgides saab kiiresti selgeks üks vankumatu elutõde – suurturniiridel juhtub alati palju üllatavat. Vaadates konkurente, siis ei tohiks Mousesportsil tekkida raskusi uustulijate vooru 8 parima meeskonna sekka murdmisega ning loodetavasti suudetakse välja võidelda pääs ka järgmisesse ringi.

Ropzi tiimi teeb põnevaks see, et meeskonna liikmeid valides on Mousesports panustanud uutele alustavatele mängijatele võimaluse andmisele, kelle ostmine teistest meeskondadest ei ole olnud eriliselt kulukas. Koos on mängitud alates selle aasta märtsist ning sisekliima ja meeskonnaliikmete omavaheline usaldus peaks olema juba paika loksunud. 

Robin “ropz” Kool.Foto: eSports.com

Kogemus on näidanud, et üldiselt alustab Mousesport turniire komistades, kuid võistlusesse sisse elades on kiiresti suudetud esimestest prohmakatest üle saada ja ennast kokku võtta.  

Üks on kindel – e-spordisõpru ootab ees põnev augusti lõpp ja septembri algus ning Eesti “CS:GO” fännidel tasub kindlasti Mousesportsi käekäigul silm peal hoida.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.