E-sport

Rahas suplevad “Fortnite’i” loojad on e-sportlastele võlgu enam kui 180 000 dollarit auhinnarahasid

Kaks mängijat ootavad ikka veel 50 000 dollari suurust tšekki. Foto: Epic Games

“Fortnite’i” kodustuudio Epic Games ei ole ikka veel maksnud välja auhinnarahasid 25 mängijale, kes osalesid jaanuaris toimunud Summer Smash turniiril, väidab pettunud mängija Redditi vahendusel.

Epic Gamesi kodukord näeb ette, et kõik võidusummad peavad olema makstud 90 päeva jooksul pärast turniiri lõppu. Summer Smashist on möödas juba üle 3 kuu ja väidetavalt ulatub maksmata jäänud auhinnarahade kogusumma 187 000 dollarini.

Võidusummade tasumisega ei tohiks Epic Gamesil erilisi raskusi tekkida. Selge on see, et “Fortnite’i” loojate rahakotis tühjus ei haiguta, kuna eelmisel aastal teenis mäng kasumit enam kui 2,4 miljardit dollarit.

Maksmata summad ei ole sugugi väikesed. Väidetavalt ootavad kaks mängijat jätkuvalt 50 000 dollari suurust tšekki ja veel kaks e-sportlast 25 000 dollarit. Ülejäänud võistlejatele ollakse võlgu 1000 kuni 5000 dollarit.

Epic Games väidab nüüd, et tegu ei olnud nende poolt korraldatud turniiriga. Foto: Epic Games

Epic Gamesi vastus mängijate arupärimistele on olnud puudulik. Kuigi enne turniiri pidid võistlejad edastama oma kontonumbrid, kuhu oleks võimalik vajadusel võidusummasid edastada, ja Summer Smashi reklaamiti Epic Gamesi ametlikes kanalites, väidab firma nüüd, et nemad ei olnud võistluse ametlikud korraldajad.

Lisaks sellele on Epic Gamesi kontaktisikuid ühtäkki keeruline kätte saada. Mängijate sõnul saatis algse info auhinnarahade kohta laiali Epicus töötavalt Cameron “SUND0WN” McGrory, kuid väidetavalt ei ole tema juba mõnda aega e-kirjadele vastanud.

Summer Smash oli 26. ja 27. jaanuaril Austraalias Melbourne’is toimunud võistlus, millest võttis osa 500 mängijat. Sajale esimesele kohale platseerunud võistlejale olid ette nähtud rahalised autasud.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.