E-sport

Risto Kappet osaleb esimese eestlasena vormel E e-spordisarjas, kus kihutatakse 100 000 euro peale

Risto Kappet.Foto: erakogu

Eesti edukaim simulaatorijuht Risto Kappet osaleb esimese eestlasena vormel E ametlikus e-spordisarjas, kus hakkab koos teiste simulaatorijuhtide ja reaalsete vormel E pilootidega jahtima suuri võidusummasid.

Vormel E virtuaalsarja esimene etapp sõidetakse 28. jaanuaril “rFactor 2″simulaatoril, kus kasutatakse reaalsete vormel E sarja sõidukite ja radade virtuaalseid teisikuid. Huvilistel on võimalik võistlusele ka kodust YouTube’i vahendusel kaasa elada. Võistlustulle lähevad 24 pilooti ning Kappeti sõnul on konkurents äärmiselt tihe.

Vormel E sarjas saab Risto Kappeti tiimikaaslaseks hiinlane Jiayu Zhang. Foto: NIO 333 FE Teami Twitteri konto kuvatõmmis

“Kvalifitseeruda sai läbi iganädalaste võistluste. Edasi said vaid kolm sõitjat ja tase seal oli ulmeline,” räägib Kappet. “Peale pea tuhandet ringi olin seal viiendal kohal, aga tänu meie meeskonna pingutustele saime ikka sarjas koha, mille ma tänu oma heale vormile endale sain.”

Karjääri suurimad summad

Kappeti kodutiimiks on F1-piloodi Romain Grosjeani loodud e-spordi meeskond R8G eSports, mille koosseisus on eestlane saavutanud juba silmapaistvaid tulemusi. Näiteks mullu sai Kappetist esimene eestlane, kes osales ametliku Le Mansi 24-tunnise kestvussõidu virtuaalsel versioonil. Ta murdis sisse ka 2020. aasta suurima teenistusega Eesti e-sportlaste esikümnesse.

Tänavu võivad Kappeti võidusummad kerkida eelmisest aastast veel suuremaks, sest peagi algav vormel E seeria toob tema jaoks kaasa senise karjääri suurima võidufondi. Jagamisele läheb 100 000 eurot, millest võitja saab endale 20 000 ning võimaluse testida reaalset vormel E masinat. Isegi viimasele kohale tulija ei lahku tühjade kätega, vaid viib koju 1800 eurot.

“Selle sarja auhinnafond on mu senise karjääri suurim. See tähendab, et saan võimaluse jälle täiskohaga ja täie energiaga võistlemisse panustada ja mõne kuu rasva koguda, juhuks kui uusi võistlusi kohe peale ei tule,” selgitab Kappet. “Ilma selle võistluseta oleks praegu igav ja kõle talvevaheaeg, nii et minu jaoks on see väga teretulnud sari.”

Jahib kohta esikümnes

Kappeti arvates kujuneb rebimine virtuaalsel rajal tihedaks ning oma vastaseid ta alahinnata ei kavatse. Endale ennustab ta hooaja lõpuks siiski kohta esikümnes.

“Praegu olen ma veel kiirematest ja rohkem harjutanud vastastest sammu võrra maas ja on vaja kõvasti tööd teha,” arvab Kappet. “Samas loodan just strateegiliste nüansside ideaalse täideviimisega natuke enda kaalust kõvemini lüüa ja hooaja lõpus kindlasti esimese üheksa sees lõpetada.”

Risto Kappet läheb vormel E e-spordisarjas esimest korda rajale 28. jaanuaril. Koos finaaliga sõidetakse kokku kuus etappi, suurfinaal 25. märtsil.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.