E-sport

Robin “ropz” Kool: 2020. aastal tahame tõusta maailma parimaks “CS:GO” meeskonnaks

Osta uus arvuti ja mine koos sõbraga ropzi tiimile kaasa elama.Foto: ESL

Äsja tiimiga 250 000 dollarit võitnud ja turniiri parimaks mängijaks valitud Eesti “CS:GO” äss Robin “ropz” Kool räägib, et järgmisel aastal on tema meeskonnal Mousesportsil plaanis tõusta maailma parimate “CS:GO” meeskondade edetabeli tippu.

Viimase kuu aja sees on Mousesports võitnud nii Aasia meistritiitli kui ka ESL Pro League Season 10 turniiri ning toonud mõlemalt võistluselt koju 250 000 dollarit. Ropz on tiimiga rahul, kuid meeskonna praegune meeleolu erineb kapitaalselt sellest, mis toimus Mousesportsis augustis.

Vigadest õpiti

Suvel lõpus toimunud “CS:GO” profiskeene ühel suurima võistluse Berliini Majoril lõpetas Mousesports madalal 9.-11. kohal. “Majoril tahtsime jõuda esimese kaheksa sekka, aga seal hakkasime liimist lahti tulema,” selgitab Kool. “Me ei suutnud üksuse ja meeskonnana kokku mängida.”

Ropzi sõnud sai pettumustvalmistavast Berliini Majorist meeskonna jaoks murdepunkt. “Me töötasime koos psühholoogidega ja üritasime eesmärke paika panna. Jõudsime järeldusele, et tahame jõuda maailma parimate tiimide esiviisikusse,” räägib Kool. “Ma arvan, et nüüd oleme sellega hakkama saanud.”

Loo avaldamise hetkel hoiab Mousesports e-spordiportaali HLTV maailma parimate “CS:GO” tiimide edetabelis veel 9. kohta. Küll aga on tõenäoline, et pärast võitu ESL Pro League Season 10 turniiril võib meeskond tabelis mitme pügala võrra kõrgemale tõusta.

Uuel aastal uue hooga

Kooli sõnul ei kavatse Mousesports loorberitele puhkama jääda ning järgmiseks aastaks on juba seatud suurejoonelised eesmärgid.

“2020. aastal tahame saada maailma parimaks meeskonnaks,” kinnitab Kool. “See on ilmselgelt järgmine loogiline samm.”

Kuigi meeskonna pilgud on suunatud järgmisesse aastasse, siis Mousesportsi tänavune võistlusaasta ei ole veel läbi. Ees on ootamas turniir EPICENTER 2019, mille raames kohtutakse 18. detsembril Avangariga.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses