E-sport

Robin “ropz” Kool: Need on minu kõige tugevamad ja nõrgemad küljed “CS:GO-s”

Sel korral suurturniirile ei sõideta.Foto: Esports Kingdom

Eesti parim “CS:GO” äss Robin “ropz” Kool avaldas Diktorile, mida peab virtuaalsel lahinguväljal enda kõige suuremateks tugevusteks ja puudujääkideks.

“Minu suurim tugevus võib olla see, et näen palju vaeva ja üritan teha kõik, et võita,” arvab Kool. “Olen alati hästi rahulik, isegi kõige pingemates olukordades.”

Kõige olulisemaks kitsaskohaks peab Kool lühikest mängukogemust profitasemel. “Minu nõrkuseks võib olla näiteks kogemus ning sellest tulenev julgus,” pakub ropz “Tihti on mul õige idee, mida teatud olukorras teha, kuid ma ei julge seda esile tuua või kasutusele võtta.”

Septembri alguses võttis Kooli kodutiim Mousesports osa Berliinis toimunud “CS:GO” suurturniirist. Võistlusel näidati väga head vormi ja alistati tugevaid vastaseid, kuid finaali siiski ei pääsetud. Sestap ei jäänud ka Kool Berliinis saavutatuga täiesti rahule.

“Muidugi saame uhked olla saavutuse üle, kuid soov oli jääda esimese kaheksa hulka. Mulle endale jäigi sellepärast turniir veidi pettumuseks,” selgitab Kool. “Usun, et tiimiga oleks pidanud rohkem koostööd tegema, et parimatest jagu saada. Oleksime pidanud rohkem spetsiifilisi asju arutama ja taktikaid paika panema.”

Ropzi on Berliini Majori tulemustes pettunud.Foto: HLTV

Praegu osaleb Mousesports Budapestis toimuval “CS:GO” turniiril ja on selle võistluse suurfavoriit. Algus on olnud paljulubav – turniiri avapäeval alistati kaks vastast ning ühes mängus alistas ropz lisaajal üksinda kõik vastasmängijad. See tõi talle matši parima mängija tiitli.

Ropzi järgmine mäng toimub juba täna. Kell 17:30 kohtub Mousesports Budapesti turniiri poolfinaalis meeskonnaga Heroic ja e-spordikeskkonna HLTV hinnangul võidab ropzi tiim selle mängu 85% tõenäosusega. Mängule saab kaasa elada samuti HLTV vahendusel.

Ajakiri “Digi” oktoobrikuu numbris ilmub Robin Kooliga pikem intervjuu. Jutuks tuleb e-sportlasena läbilöömine ja tasakaal profikarjääri ja ülejäänud elu vahel ning ropz jagab ka nõuandeid neile, kes soovivad tema edulugu korrata.

Märksõnad: , , , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.