E-sport

Robin “ropz” Kool selgitab, kuidas koroonaviirus e-sporti mõjutab

Robin "ropz" Kool.Foto: HLTV

Koroonaviiruse puhang on ühiskonnas lühikese aja jooksul esile kutsunud ulatuslikke muudatusi ja erandiks ei ole ka e-sport. Küsisime Eesti edukaimalt “CS:GO” mängijalt Robin “ropz” Koolilt, mida epideemia virtuaalspordi jaoks tähendab.

Kuna e-spordiga saab tegeleda ka üle interneti, siis sundpuhkusele Kool ei lähe. Küll aga jäävad ära mitmed reisid ja turniiride ülesehituses on oodata ulatuslikke ümberkorraldusi.

“Meie jaoks on ainuke muutus see, et lähiajal me kuskile ei reisi ja publikuga turniirid jäävad hetkeseisuga ära,” kirjeldab Kool enda tiimi Mousesportsi hetkeolukorda. “Üritatakse leida lahendusi, sest lõpuks on meil vaja kõigest internetti.”

“Nüüd ongi algamas ESL Pro League Season 11, mille grupid pidid toimuma Maltas ning playoff USA-s. Olukorra tõttu on erinevad meetmeid kasutusele võetud, et internetis saaks turniiri ära korraldada,” selgitab Kool.

“CS:GO” suurturniiri ESL Pro League Season 11 esimesed mängud toimusid eile, Mousesportsi avamäng on plaanitud 28. märtsile. Võistluse finaalid pidid algselt toimuma publiku ees, kuid hiljuti anti teada, et koroonaviiruse tõttu mängitakse finaalmängud stuudios.

“Mängijaid proovitakse hõlmata otseülekannetes ja ka väljaspool seda nii palju kui võimalik, teha kodust intervjuusid, sketše ja muud sisu,” räägib Kool. 

“Samas teiste tulevaste turniiride kohta infot veel pole, on võimalik, et jäetakse täielikult ära. Praegu muidugi ei tea, kui kaua selline režiim kesta võib, kuid samamoodi nagu tavaspordis, siis ka meil jäävad publikuga üritused ära nii kaua, kuni seda vajalikuks peetakse.”

Kooli sõnul kavatseb Mousesports epideemiast hoolimata treeningutega jätkata, et meeskond ka edaspidi kõrgel tasemel mängida suudaks.

“Treenimist jätkame samamoodi edasi ning üritame tulevikuks vormi hoida,” kinnitab Kool.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.