E-sport

Robin “ropz” Kool tõusis maailma parimate “CS:GO” mängijate edetabelis esikümnesse

Robin "ropz" Kool.Foto: HLTV

Maailma üks populaarseimaid e-spordiportaale HLTV asetas Eesti edukaima “CS:GO” mängija Robin “ropz” Kooli 2019. aasta parimate mängijate nimekirjas 10. kohale.

See tähendab, et aasta jooksul on ropz läbi teinud tubli arengu – 2018. aasta parimate mängijate edetabelis platseerus ta 19. kohale.

Valikut põhjendatakse sellega, et Kooli kodumeeskond Mousesports lõpetas 2019. aasta võimsa spurdiga. Novembri lõpus võideti Aasia meistrivõistlustel veerand miljonit dollarit, detsembri alguses võideti turniiril ESL Pro League Season 10 samuti veerand miljonit ja ropz valiti võistluse parimaks mängijaks. Loetud päevad hiljem tuldi esimeseks ka turniiril cs_summit 5, kus ropz valiti finaali parimaks mängijaks.

Robin “ropz” Kool näitas 2019. aastal võrratut vormi ja on lubanud tänavu teha veel suuremaid tegusid.Foto: HLTV

Detsembri lõpus toimunud eelmise aasta viimane suurturniir lõpetati küll teisel kohal, kuid sellegipoolest mainis ropz ka ise, et nii tema kui ka Mousesportsi jaoks lõppes 2019. aasta tohutu pauguga.

Mousesportsi ülitugev aasta lõpp tõstis meeskonna maailma parimate “CS:GO” tiimide pingereas Astralise järel teisele kohale. HLTV valis mõne aja eest Mousesportsi ka eelmise aasta parimate “CS:GO” meeskondade sekka. Järgmisele aastale minnakse vastu veel suuremate ambitsioonidega – ropz on maininud, et tänavu tahetakse tõusta maailma parimaks “CS:GO” tiimiks.

Robin Kool hoiab kõrget kohta ka 2019. aastal kõige enam teeninud Eesti e-sportlaste nimistus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.