E-sport

Robin “ropz” Kooli “CS:GO” tiim vallandas sohitegemise eest karistada saanud treeneri

Allan "Rejin" Peterseni (keskel) staaž Mousesportsis sai kuulsusetu lõpu.Foto: HLTV

Eesti parima “CS:GO” mängija Robin “ropz” Kooli meeskond Mousesports lõpetas lõplikult koostöö treener Allan “Rejin” Peterseniga, kes sai hiljuti reeglite rikkumise eest karistada pika mängukeeluga.

Septembri alguses tunnistas Petersen, et kasutas 2017. ja 2018. aastal meeskonna Tricked treenerina profimängudes “CS:GO” süsteemiviga, mis võimaldas tal salaja jälgida vastastiimi mängijate liikumist. Mousesportsi ridades ei ole Petersen väidetavalt keelatud võtet kasutanud, kuid sellegipoolest otsustas Mousesports uurimise ajaks Peterseni ajutiselt ametist kõrvaldada.

Septembri lõpus teatas ESIC (Esports Integrity Commission), et Peterseni ja 36 teist reeglite rikkumisega vahele jäänud treenerit karistatakse mängukeeldudega. Kolleegidega võrreldes sai Petersen ühe karmima karistuse, 19,8 kuu pikkuse mängukeelu.

Nüüd on Mousesports otsustanud lõplikult Peterseniga koostöö lõpetada. Tegu on karmi otsusega, kuna tänase seisuga ei ole ühtegi teist pettusega vahele jäänud 36 treenerist ametist vabastatud.

Veel ei ole teada, kas Mousesports kavatseb palgale võtta uue treeneri või jääb meeskonna ettevalmistamine täielikult taanlasest kapteni Finn “karrigan” Anderseni õlule.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.