E-sport

Robin “ropz” Kooli “CS:GO” tiimi treener sai reeglite rikkumise eest karmilt karistada

Mousesportsi treener Allan "Rejin" Petersen.Foto: HLTV

Eesti parima “CS:GO” mängija Robin “ropz” Kooli meeskonna Mousesports treener Allan “Rejin” Petersen sai sohitegemise eest karistada 19,8 kuu pikkuse mängukeeluga.

Septembri alguses tunnistas Petersen, et kasutas 2017. ja 2018. aastal meeskonna Tricked treenerina profimängudes “CS:GO” süsteemiviga, mis võimaldas tal salaja jälgida vastastiimi mängijate liikumist. Mousesportsi ridades ei ole Petersen väidetavalt seda keelatud võtet kasutanud, kuid sellegipoolest on ropzi tiim temaga koostöö peatanud.

Nüüd on Esports Integrity Commission (ESIC) otsustanud karistada Peterseni ja veel 36 sohitegemisega vahele jäänud “CS:GO” treenerit mängukeeldudega.

See tähendab, et Petersen ei saa Mousesportsile toeks olla ESIC-i liikmete korraldatud turniiridel. Arvestades, et sellesse organisatsiooni kuuluvad muuseas Dreamhack ja ESL, siis jääb Petersen kõrvale suurimatest “CS:GO” turniiridest.

37 karistada saanud treenerist on Peterseni mängukeeld üks pikemaid. Enamike treenerite mängukeelud ei küündi üle 10 kuu, kuid erandiks on meeskonna Hard Legion treener MechanoGun, kes peab profimängudest eemal viibima tervelt 36 kuud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.