E-sport

Robin “ropz” Kooli tiim on “CS:GO” suurturniiri alustanud hiilgavalt, kuid edasi läheb raskeks

Ropzi algus Berliini suurturniiril on olnud võimas.Foto: Dexerto

Eesti “CS:GO” ässa Robin “ropz” Kooli meeskond Mousesports on alustanud Berliini Majori suurturniiri ülihästi – kvalifikatsioonides nopiti kolm järjestikust võitu.

Kõigepealt mindi vastamisi Venemaa meeskonnaga ForZe ja Kasahstani tiimiga Avangar. Mousesports suutis mõlemad vastased murda ja uustulnukatele omasest rabistamisest ja rabedusest ei olnud haisugi. Mõlemad mängud võitis kogenum ja strateegiliselt kindlama plaaniga meeskond.

Tugev algus

Mousesportsi kapteni koostatud plaan kandis mõlemas kohtumises vilja ning oma mänguplaani ja tempot peale surudes suudeti võit koju tuua. Mängus Avangariga pidi küll lisaajal hinge kinni hoidma, aga võit oli sellegipoolest suurepärane. 

Kolmandas mängus saadi vastaseks G2 Esports, kus mängivad legendaarsed prantslased shox ja kennyS. See kohtumine võideti kolmel kaardil toimunud lahingus seisuga 2:1. Esimesel kaardil kaotati suurejooneliselt, kuid mängu kulgedes võeti ennast kokku ja suudeti võita.

Nüüd oli eestlastel põhjust rõõmustada. Kaartidel, kus võideti, oli Robin “ropz” Kool kõige resultatiivsem mängija ning paistis silma kiire kriiside lahendamise võimekusega. Edukalt ajastatud vormiga kaasnes mängupildis positiivne enesekindluse tõus. 

Edasi läheb raskemaks

Tänu kolmele võidule kvalifikatsioonis pääses Mousesports edasi legendide ringi. See tähendab, et astuti suur samm lähemale kaheksa parima meeskonna sekka pääsemisele ja miljoni dollarilisele auhinnafondile.

Selles ringis minnakse vastu eelmise turniiri kaheksa parima meeskonnaga, kes on aga tehtud hoopis teisest puust kui eelmise ringi uued tulijad. Mousesportsi ootavad ees suure kogemustepagasiga tiimid, kelle alistamiseks ei piisa enam üksikute staaride edukast sooritusest. Nüüd on vaja terve meeskonna edukat kokkumängu.

Kindlasti ei ole Mousesports turniiri favoriit, kuid neil on hulgaliselt poolehoidjaid. Robin Kooli meeskonnalt ootavad palju nii fännid kui ka Mousesportsi organisatsiooni juhid. Juhul kui loosiõnn naeratab, enesekindlus püsib ja mängukaartide valik õnnestub, siis on kõik võimalik. 

Järgmisena saab Mousesports vastaseks meeskonna Faze. Tuleb kindlasti väga põnev kohtumine, kuna ropzi tiimi kapten Karrigan mängis eelnevalt Faze’is samas rollis. See võib tähendada, et Mousesportsil on kasulikku siseinfot, mis aitab Faze’i võita.

Mousesportsi ja Faze’i kohtumine algab kolmapäeval kell 19.15. Mängu saab jälgida HLTV vahendusel.

Märksõnad: , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.