E-sport

Robin “ropz” Kooli tiim võitis “CS:GO” suurturniiri ja 250 000 dollarit

Tundub, et aastal 2077 on Mousesports jätkuvalt supervormis.Foto: HLTV

Enam kui aasta on möödas sellest, kui Robin “ropz” Kool õiget võidumaitset tunda sai – viimati tuli Mousesports turniiril esikohale 2018. aasta 30. septembril New Yorkis. Eile juhtus see Shanghais uuesti, kus võideti “CS:GO “Aasia meistrivõistlused ja 250 000 dollarit. 

Kindlasti on tegemist magusa võiduga, mis suudab kergitada meeskonna moraali ja täita ka rahakotte – näiteks Robin Kool saab võidusummast endale 50 000 dollarit. Kuid Mousesportsi magusal triumfil on küljes ka mõru alatoon.

Turniiril ei olnud kohal “CS:GO” maailma parimate tiimide nimistu esiviisikut, kelle vastu oleks olnud võita kindlasti oluliselt magusam. Tegemist on Mousesportsi 2019. aasta ainukese esikohaga, kusjuures Berliinis toimunud aasta suurimal turniiril jagati 9.-11. kohta, ehk tundus, et teised meeskonnad olid võistluseks oluliselt paremini valmistunud.

Kindlasti on Mousesportsil potentsiaali võita turniiridel esikohti sagedamini, kuid tundub, et võiduvalemit pole veel lõplikult paika saadud. Loodetavasti aitab triumf Shanghais järgnevatel turniiridel võiduretsepti korrata. 

Mousesportsi võidu teeb magusaks see, et finaalis mindi vastu meeskonnaga ENCE, kelle vastu turniiri alguses kaotati kolmekaardiline lahing. Oli näha, et Mousesports tegi finaalis kaarte valides strateegilise muudatuse ning see tõi neile kahepunktilise edu, kusjuures mõlemal võidetud kaardil ei olnud lahingu lõpptulemus just väga tasavägine (16:10 ja 16:11 Mousesportsi kasuks).

Positiivne oli ka see, et statistiliselt suutsid finaalis kõik Mousesportsi mängijad ennast heast küljest näidata ning meeskondlikult oldi tugevad. Tiimi uusimad liikmed on järjest rohkem sisse elanud ja enesekindlust kasvatanud ning see kajastus ka mängupildis.

Nii Robin “ropz” Kool kui David “frozen” Černasky näitasid ennast turniiri jooksul heast küljest kuid parima mängija auhinna sai nende meeskonnakaaslane Özgür “woxic” Eker.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.