E-sport

Suur analüüs: milline tiim võidab Berliini “CS:GO” suurturniiri?

Berliini Majoril on võistlustulle alles jäänud 8 meeskonda.Foto: Dexerto

Eesti e-sportlase Robin “ropz” Kool teekond Berliinis toimuval “CS:GO” suurturniiril lõppes laupäeval  kaotusega maailma parima meeskonna Liquidi vastu, kuid teiste tiimide jaoks ei ole võistlus veel kaugeltki läbi. Teeme enne täna algavaid veerandfinaale selgeks, kes on Berliini Majori praegused võitja ja kaotajad?

Kaheksale veerandfinaali pääsenud tiimile saab otsa vaadata erinevalt. Kas elame kaasa nõrgematele peksupoistele või uustulijatele, kellel pole midagi kaotada, või heidame hoopis ühte fännihordidega ja toetame suurfavoriite? Võimalusi on mitmeid ja olukorra lihtsustamiseks vaatame üle, kes täpsemalt Berliini Majori veerandfinaalides omavahel madistama hakkavad.

Foto: NRG Esports

NRG

See USA tiim koosneb teise kategooria mängijatest, kel on küll kogemusi, kuid kes pole kindlasti Ameerika mandril suurimad tegijad.

Neil puudub küll meeskonda vedav staarmängija, kuid NRG viimased matšid on läinud suurepäraselt ja edasipääsu veerandfinaali on taganud ühine meeskondlik pingutus.

Tiimi statistiliselt kõige parema reitinguga mängija on Brehze, kuid väga hästi on silma paistnud ka stanislav.

Foto: Dexerto

 Avangar

Seda tiimi on väga meelelahutuslik jälgida. Esiteks on snaipri Jame oskused ja enesekindlus väga muljetavaldavad. Paljud kogenud meeskonnad tunduvad olevat hädas tema vastu mängides.

On aru saada, et Jame on Berliini Majoriks valmistudes lihvinud mängutunnetust ja õppinud jälgima vastaste käitumismustreid.

Teiseks on sellele tiimile lihtsalt lõbus pöialt hoida. Salaja toetad ju ikka meeskonda, kes uustulijana vanadele tegijatele koha kätte näitab.

Foto: Renegades

Renegades

Austraalia tiim Renegades jõudis ka eelmisel turniiril kaheksa parima sekka. Tundub, et turniirid algavad neil alati väga hästi, kuid paraku kaugemale jõudes väsitakse ära ja lõpuks maandutakse esikuuikusse. Poodiumikohale see meeskond veel jõudnud ei ole.

See valem võib korduda ka sel korral ja arvatavasti ei suuda nad väga palju üllatada. Samas, Austraalia “Counter-Strike’i” tõus oleks ju sealsele mängukultuurile ja e-spordile igati positiivne.

Foto: ENCE

ENCE

See Soome tõusvate tähtede tiim on hetkel paremuselt maailma kolmas meeskond. ENCE ilmus välja justkui eikuskilt ja jõudis üsna kiiresti parimatest parimate sekka. Loodetavasti on neil piisavalt jaksu, et sinna püsima jääda.

Pigem õhkub neist soomelikku külmust ja rahu ning on tõenäoline, et nad võivad ka sel korral kord head vormi näidata ja kõrgele kohale tulla.

Foto: Dexerto

Vitality

Vitality on Prantsuse meeskond, mille mängijate keskmine vanus on arvatavasti veerandfinaali kõrgeim (selleks on 24.9 aastat). Tavaliselt räägitakse, et vanusega halveneb reaktsiooniaeg ja mängurõõm asendub töökohustusega, kuid Vitality juures on kamaluga näha vintskust ja võidujanu.

Juba väga kogenud mängijatest koosnevasse tiimi on juurde värvatud suurepärast vormi näitav 18-aastane snaiper ZywOo, kes lisaks võrratule mängule veab meeskonna keskmist vanust kõvasti allapoole.

ZywOo on küll Vitality noorim mängija, kuid tiimi vedurina suudab ta meeskonna rasketest olukordadest välja tirida ning tiimikaaslastesse võidulootust süstida.

Foto: Natus Vincere

Natus Vincere 

NaVisse on sel turniiril keeruline uskuda. Meeskonnas mängib küll 2018. aastal maailma parimaks mängijaks valitud Oleksandr “s1mple” Kostyliev, kes on silma paistnud omapäraste lahendustega, kuid Berliinis kaotati ka Robin “ropz” Kooli meeskonnale.

Viimasel ajal on jäänud mulje, et s1mple’i õlgadele on asetatud liiga suur koorem ja temalt oodatakse liiga palju. Väga silmapaistvaid tulemusi ei ole NaVi seni veel saavutanud.

Foto: esportsjunkie

Astralis

Siia on kokku kogutud Taani e-spordi kõige säravamad tähed. Astralis jätab endast mulje kui kõige terviklikumast meeskonnast e-spordi maastikul. Nad näivad alati nii kindlad ja kaalutlevad.

Selle tiimi puhul on väga selgelt välja joonistunud erinevate mängijate rollid ja ülesanded, mis teeb nende vastu mängimise väga raskeks. Device on suurepärane snaiper, kes suudab parimal päeval võita kõik lahingud. Dupreeh on võrratu tugimängija ja vajadusel ka teine snaiper. Xyp9x suudab üksi mitme vastase vastu seistes lahendada pingelisi olukordi. Gla1ve on suurepärane strateeg ja kapten ja Magiski laskeosavust ei heiduta mitte miski

Vahetult enne Berliini Majorit said Astralise mängijad ka pikemalt puhata. Kas nad suudavad ka peale pausi suuri tegusid korda saata? Saab olema põnev näha.

Foto: YouTube

Liquid

Kui aasta tagasi oleks räägitud, et Liquid on meeskond, kes on maailma parimate edetabelis kindlal esimesel kohal ja võidab 2019. aastal rohkelt turniire, siis oleksid paljud kindlasti valjult naernud.

Aasta jooksul korduvalt mängijaid vahetanud Liquid on lõpuks leidnud stabiilse ja võite noppiva meeskonna. Nende näol on tõenäoliselt tegu Berliini Majori ühe favoriidiga, vähemalt 2019. aasta eelnevaid tulemusi arvestades.

Astralis või Vitality on arvatavasti ainsad meeskonnad, kes praegustest veerandfinalistidest suudaksid Liquidile koha kätte näidata. Loodetavasti suudab Liquid ka edaspidi “CS:GO” fännidele vägevaid lahinguid pakkuda. 

Kui tavaliselt on “CS:GO” tippmeeskonnad pärit Euroopast, siis tänavu näeme suurvõistlustel järjest rohkem kvaliteetset mängu ka Ameerika ja Aasia tiimidelt. Ka Berliinis on veerandfinaal üsna kirju –  kohal on üks peamaiselt Kazhakstani mängijatest koosnev meeskond, kaks USA meeskonda ja Austraalia meeskonda. Ülejäänud tiimid tulevad Euroopast. 

Kes võidab, kes kaotab?

Üritame välja mõelda, kuidas kaheksal veerandfinalistil läheb. Tavaliselt kisub selline ennustamine küll kiiva, kuid suurturniiri lõpptulem võiks välja näha umbes selline:

  1. Astralis
  2. Liquid
  3. Ence
  4. Vitality
  5. NRG
  6. Avangar
  7. NaVi
  8. Renegades

Veerandfinaalide esimesed lahingud peetakse maha juba homme. Kell 16 lähevad vastamisi Ence ja Renegades ning kell 19:30 saab kaasa elada Vitality ja Avangari lahingule.

6. septembril saavad kell 16 lahinguväljal kokku NRG ja Natus Vincere ning kell 19:30 toimub Astralise ja Lquidi vaheline kohtumine.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.