Suur uuring: Eesti edukaim e-sportlane teenib Kersti Kaljulaidist üle kaheksa korra suuremat palka

Selline oli olukord 2018. aastal. Tänavu on Puppey teenistus kasvanud 200 000 dollari võrra.Foto: Tech Guided

Veebikeskkond Tech Guided võrdles, kuidas erinevad maailma juhtivate e-sportlaste sissetulekud nende kodumaade riigipeade teenistustest. Leiti, et mängurid teenivad enamasti riigipeadest rohkem ning selline on olukord ka Eestis.

Meie edukaim e-sportlane on “Dota 2” mängija Clement “Puppey” Ivanov, kes tõusis 2019. aastal kõige enam teeninud Eesti e-sportlaste nimistus esimesele kohale. Ülaloleval pildil on Ivanovi teenistuseks märgitud 423 352 dollarit, kuid see on 2018. aasta info. Lõppeval aastal sai Puppey rikkamaks 626 760 dollari võrra, Eesti president Kersti Kaljulaid teenis aga 74 595 dollarit.

See tähendab, et Clement Ivanov teenib ühe aastaga sama palju raha kui Kersti Kaljulaid kaheksa ja poole aastaga. Muide, tänavu teenisid Eesti presidendist rohkem veel kaks kohalikku e-sportlast – “CS:GO” ässa Robin “ropz” Kooli palganumber oli 173 958 dollarit ja “Rainbow Six Siege’i” mängija Jevgeni “karzheka” Petrishin teenis 124 790 dollarit.

Tech Guidedi uuringus leiti, et 70% valimisse kaasatud e-sportlastest teenisid rohkem enda kodumaade riigipeadest. Eestiga sarnases olukorras on ka meie naaberriigid – Soome ühe edukaima “Dota 2” mängija JerAxi aastateenistus on peaaegu 2,3 miljonit dollarid, kuid põhjanaabrite president Sauli Niinistö teenib sama ajaga 141 367 dollarit.

Foto: Tech Guided

E-sportlasele peab alla vanduma ka Venemaa president Vladimir Putin, kelle aastateenistus on 136 000 dollarit. Idanaabrite üks parimaid “Dota 2” ässasid Solo teenib aastas aga 843 292 dollarit.

Foto: Tech Guided

E-sportlased teenivad poliitikutest rohkem ka Taanis, kus nüüdseks juba endine peaminister Lars Løkke Rasmussen teenis aastas 249 774 dollarit, samal ajal kui “Dota 2” ässa N0taili teenistus ulatub 2,8 miljoni dollarini.

Foto: Tech Guided

Võiks ju arvata, et maailma juhtivate riikide puhul on olukord teistsugune, kuid võta näpust. Näiteks Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroni aastapalk ei ole võrreldav “Dota 2” mängija 7ckngMadi teenistusega.

Foto: Tech Guided

Isegi röögatult rikas USA president Donald Trump peab alla vanduma videomängumaailma kuulsusele. Trumpi presidendipalk on 400 000 dollarit aastas, kuid eelkõige “Fortnite’i” striimimisega kuulsust kogunud Tfue teeb riigipeale silmad ette.

Foto: Tech Guided

Hiina president Xi Jinping teenib aastas ametlikult võrreldes teiste riigipeadega üsna vähe, kõigest 22 000 dollarit. See-eest Hiina Hiina üks tuntumaid “Dota 2” mängijaid Somnus丶M teenib aastas umbes 1,1 miljonit dollarit.

Peab siiski välja tooma, et kui riigipeade sissetulek on enamasti fikseeritud, siis e-sportlaste aastateenistus oleneb suuresti sooritusest ja hiiglaslike auhinnafondidega turniiride võitudest. Tänavu miljoneid teeninud e-sportlane võib halva õnne korral jääda aasta pärast tühjade pihkudega, kuid ka vastupidi – heas hoos mängijast võib paari õnnestunud turniiriga saada üleöö miljonär.

Alt leiad veel näiteid e-sportlastest, kes teenivad enda kodumaade riigijuhtidest tunduvalt suuremaid summasid.

Foto: Tech Guided

Foto: Tech Guided
Foto: Tech Guided
Foto: Tech Guided
Foto: Tech Guided
Foto: Tech Guided
Foto: Tech Guided
Foto: Tech Guided

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.