E-sport

Tallinna uus e-spordiklubi: kui palju maksab, milline on tehnika ja mida seal teha saab?

Esimene "CS:GO" turniir korraldatakse juba saabuval pühapäeval.Foto: Comma Gaming Arena

Täna, 12. märtsil, avas Tallinnas aadressil Roosikrantsi 13 uksed arvutiklubi Comma Gaming Arena. Comma asutaja Mihhail Kaplini sõnul on arvutiklubi eesmärk populariseerida Eestis e-sporti ning viia see spordiala uute inimesteni, kes varem sellest kuulnud ei ole.

Esimene turniir juba pühapäeval

Comma on koht, kus noored saavad igapäevaselt käia aega veetmas. Nädalavahetustel korraldatakse turniire ja sellega tehakse algust juba saabuval pühapäeval, kui leiab aset “CS:GO” 2 vs 2 Double Elimination formaadis võistlus 8 meeskonnaga.

Alustatakse väiksematest turniiridest, kuid eesmärk on tulevikus korraldada Baltimaade suurimaid võistlusi, kus oleks olemas ka korralik auhinnafond.

Kui palju pilet maksab?

Tallinna kesklinnas aadressil Roosikrantsi 13 asuv e-spordiklubi on avatud iga päev. Esmaspäevast neljapäevani avatakse uksed kell 11 päeval ja suletakse kell 23 õhtul. Reedest pühapäevani on Comma Gaming Arena avatud 24 tundi järjest.

Piletite hinnad sõltuvad sellest, kui kaua soovid klubis aega veeta. Valikus on neli paketti: 1 tund, 3 tundi, 10 tundi ja 25 tundi. Erinevate variantide hinnad on järgmised.

Foto: Comma Gaming Arena

Ülalolev hinnakiri ei kehti turniiridel osalevatele meeskondadele. Võistlustel kaasa tegemise hinnaks on 10 eurot tiimi kohta.

Tehnika on korralik

Comma arvutite võrgusüsteem on arendatud koostöös TalTechi küberturvalisuse tudengitega, ning kasutatud on tipp-klassi arvuteid, mida tavalises kodus niisama ei leidu.

Hetkel on klubis olemas 22 mängukohta 500/500 Mbps internetiühendusega. Kui klientide huvi tõuseb, plaanitakse avada teine korrus, kus on veel mängukohti ning ka PlayStationi mängukonsoolid. Kohapeal saab tellida ka suupisteid ja jooke, alkoholi klubis ei müüda.

Comma Gaming Arena arvutipark on igati korralik. Mängijaid ootavad ees sellised arvutid:

1080 GTX TI
CPU Intel Core i5-9400F 2.9 Ghz – 4.1 Ghz
ADATA XPG SPECTRIX D41 DDR4, 2x8GB 3200Mhz, CL16-18-18
GIGABYTE Z390 GAMING X
Be quiet! Cooler CPU Pure Rock BK009
Be quiet! Pure Wings 2 120mm PWM fan
SEASONIC FOCUS-GX-650 650W 80Plus Gold
ZALMAN K1 ATX MID

Lisaks arvutitele pakutakse ka erinevaid lisaseadmeid:

Zowie XL2411P 24” 144Hz Monitor
Zowie FK1 Mouse
HyperX Alloy FPS Pro Keyboard
HyperX Fury Mouse Pad
HyperX Cloud ll Earphones

Comma Gaming Arena tehnika seadistuse teeb omapäraseks asjaolu, et arvutitel ei ole kõvakettaid. Arvutid töötavad RAM mälu pealt ning operatsioonisüsteem koos mängudega laetakse RAMi peale keskvõrgust alles siis kui arvuti sisse lülitub.

Mängud ei ole ainult lastele ja rumalatele

Asutajate sõnul nägid nad eesti e-spordis palju peidetud potensiaali. “Vaatasime mis turul toimub, millised klubid juba eksistseerivad ja märkasime et Eestist on puudu maailma tipptasemel arvutiklubi. Meie eesmärk on aidata eesti e-sportlastel saavutada enda tõeline potentsiaal.” 

Comma Gaming Arena teeb tihedat koostööd ka Eesti E-spordi Liiduga, kes hakkavad kaasa aitama erinevate turniiride korraldamisel. Varasemalt on Eesti E-Spordi Liidu liikmed korraldanud e-spordi üritusi nagu TalTech e-Sport ja Playfair. 

Comma asutaja Mihhail Kaplini sõnul on Comma meeskonna eesmärkideks kasvatada Eestis e-sporti ning anda rohkem võimalusi noortele kes soovivad selles valdkonnas areneda. “Tahame kaotada ära stereotüübi, et arvutimänge mängivad ainult lapsed ja rumalad,” ütles Kaplin.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses