E-sport

Telia hakkab telekast e-sporti näitama ja plaanib luua kohaliku liiga

Telia e-spordiga seotud plaanid peaksid hakkama teostuma aasta teises pooles.Foto: kuvatõmmis

Eile alustas Telia uus telekanal Inspira, mis plaanib Eestis esimesena tele-eetrisse tuua e-spordi. Räägitud on ka kohalike virtuaalspordi liigade loomisest, kuid eile käivitunud kanalist neid veel ei leia.

Telia Eesti televisiooni ja multimeedia valdkonna sisujuhi Birjo Kiige sõnul on e-spordi valdkonnas täpsem plaan hetkel väljatöötamisel, kuid teemaga plaanitakse tõsisemalt tegutsema asuda aasta teises pooles.

Kiik ei avalikustanud, millistele e-spordimängudele keskenduda kavatsetakse, kuid väitis, et tulevikuplaanide hulka võib kuuluda ka kohalike virtuaalspordi liigade loomine. Pretsedent on juba olemas – Soomes on Telial enda “CS:GO” liiga, samuti on see olemas konkurendil Elisal.

“Püüame koos partneritega leida ühest küljest meelelahutuslikku, teisalt aga hariva formaadi, et e-spordi teema kohalikule sihtgrupile võimalikult atraktiivseks muuta,” selgitas Kiik.

Robin “ropz” Kooli, Clement “Puppey” Ivanovi ja teiste Eesti e-sportlaste võistlusi sõpradega telekast vaadata oleks kindlasti tore elamus. Aasta teises pooles võib see ka reaalsuseks saada.

Detsembris käis Telia Eesti TV-valdkonna juht Karl Anton “Restardis” rääkimas, millised väljakutsed kaasnevad Eestis e-spordi telerist näitamisega, aga ka uue kanali plaanidest laiemalt.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.