E-sport

TOP 10: vaata, kui tohutuid summasid on teeninud maailma kõige rikkamad e-sportlased

Koroonapandeemia on mängutööstusele olnud raske, kuid ülimalt tulus.Foto: Game Rant

E-sport on viimastel aastatel läbi teinud tohutu kasvu ning koos vaatajanumbritega on astronoomiliselt kõrgeks kerkinud ka parimate mängijate teenistused.

Alt leiad kümme e-sportlast, kes on oma karjääri jooksul teeninud kõige suuremaid summasid. Tasub tähele panna, et kõik neist on “Dota 2” mängijad, kus liiguvad kõige suuremad summad.

Viska pilk peale ka 2019. aastal kõige enam teeninud Eesti e-sportlaste esikümnele ja loe, millistes maailmakuulastes videomängudes on mainitud Eestit.

10. Lasse “Matumbaman” Urpalainen – 3 684 194 dollarit

Lasse “Matumbaman” Urpalainen.Foto: Liquipedia

Põhjanaabreid mahub rikkaimate e-sportlaste esikümnesse lausa kolm. 25-aastane Urpalainen on profitasemel “Dota 2” mänginud alates 2014. aastast ja kuulub täna Eesti edukaima e-sportlase Clement “Puppey” Ivanovi juhitud meeskonda Team Secret.

Muide, Puppey ise suurima teenistusega e-sportlaste edetabels esikümnesse ei jõua, kuid ta kõrgel kohal – Ivanov hoiab 2 783 899 dollari suuruse teenistusega seitsmeteistkümnendat kohta.

Matumbamani karjääri seni kõige edukam aasta on olnud 2017. Siis võitis ta Team Liquidi koosseisus mängides The Internationali. Team Secreti koosseisus on ta sel aastal teinud juba suuri tegusid, kuna Puppey meeskond on viimasel ajal olnud peatamatu.

9. Maroun “GH” Merhej – 4 140 744 dollarit

Merhej on 24-aastane Liibanonist pärit “Dota 2” mängija, kes kuulub hetkel Team Nigma hingekirja.

Varasemalt on GH mänginud ka tuntud Team Liquidi ridades. Ta on võitnud mitmeid suurturniire, kuid kõige magusam triumf leidis aset 2017. aastal, mil suudeti võita “Dota 2” suurturniir The International. See aasta on tänini GH karjääri tulusaim – teeniti üle 2,4 miljoni dollari.

8. Ivan “MinD_ContRoL” Ivanov – 4 537 811 dollarit

25-aastane Ivanov on pärit Bulgaariast ja mängib hetkel samuti Team Nigma ridades. Profitasemel e-spordiga on Ivanov tegelenud alates 2014. aastast ta on kuulunud mitmete tuntud meeskondade koosseisu.

Tema karjääri vaieldamatult kõige edukam aasta oli 2017, mil ta võitis Team Liquidi ridades StarLadder Season 3, EPICENTERi ja The Internationali. Nii võimsat tulemust saab olema raske korrata.

Amer “Miracle-” Al-Barkawi.Foto: Liquipedia

7. Amer “Miracle-” Al-Barkawi – 4 746 736 dollarit

Poolakast ema ja jordaanlasest isa perekonnast pärit Al-Barkawi mängib mõistagi “Dota 2” ja kuulub taaskord Team Nigma ridadesse. Ta on kõigest 22-aastane ja hakkas e-spordiga tõsisemalt tegelema alles 2015. aastal, kuid on juba suutnud ennast tõestada.

2018. aasta The Internationalil jäi tema meeskond neljandaks, kuid 2017. aastal suudeti turniir võita. 2016. aastal saavutas Al-Barkawi aga Team Liquidi ridades mängides The Internationalil neljanda koha.

6. Kuro “KuroKy” Takhasomi – 5 183 106 dollarit

Takhasomi on läbi aegade üks edukamaid e-sportlasi ja varasemalt on ta olnud selles nimekirjas ka esikohal. Oma 10-aastase karjääri jooksul on ta mänginud mitmetes kuulsates tiimides, kuid täna teenib ta leiba Team Nigma kaptenina.

KuroKy on üks käputäiest “Dota 2” mängijatest, kes on kaasa teinud kõik The Internationalid. Ta on ka kõige esimene e-sportlane, kes jõudis profikarjääri jooksul 1000 võidetud matšini.

5. Topias “Topson” Taavitsainen – 5 418 138 dollarit

Taaskord on rikkaimate e-sportlaste nimekirja murdnud üks põhjanaaber. Topson, kes on “Dota 2-s” tegev olnud alates kaheksandast eluaastast, teenib hetkel leiba meeskonna OG ridades.

Ja tal ei lähe üldse mitte halvasti. Käesoleval aastal on juba võitedut näiteks ESL Los Angeles 2020 suurvõistluse kvalifikatsiooniturniir, kuid eriti magus oli Topsoni jaoks kindlasti esikoht eelmise aasta The Internationalil.

Sébastien “Ceb” Debs.Foto: Liquipedia

4. Sébastien “Ceb” Debs – 5 501 233 dollarit

Debs on prantsuse-liibanoni juurtega “Dota 2” mängija, kelle koduks on hetkel samuti OG. Lisaks e-sportlase karjäärile keskendub ta ka haridusele, õppides ülikoolis ärindust.

Eelkõige on ta siiski tuntud e-sportlasena ja hea põhjusega, sest ta on üks väga vähestest “Dota 2” mängijatest, kes on võitnud The Internationali kaks korda, 2018. ja 2019. aastal.

3. Anathan “ana” Pham – 6 000 411 dollarit

Kõigest 20-aastane Pham on Austraaliast pärit “Dota 2” mängija, kes kuulub hetkel samuti OG koosseisu, kuid ei mängi hetkel selle meeskonna esiviisikus.

Sarnaselt teiste enda tiimikaaslastega on ta üks vähestest mängijatest, kes on võitnud The Internationali kaks korda. Lisaks sellele on ta ka suur Gordon Ramsay fänn.

2. Jesse “JerAx” Vainikka – 6 470 548 dollarit

Hiljuti kuulus Vainikka veel OG ridadesse, kuid astus 2020. aasta alguses professionaalsest e-spordist eemale. 28-aastasena on ta e-sportlase jaoks juba ka üsna kõrges eas.

Lisaks võimsatele mänguoskustele teatakse tema kohta seda, et ta suudab oma keeleotsaga puudutada enda nina. Võib-olla on just see oskus ta e-spordimaailma tippu paisanud. Võib-olla mitte. Olgem ausad, tõenäoliselt mitte.

Johan “N0tail” Sundstein.Foto: Liquipedia

1. Johan “N0tail” Sundstein – 6 909 858 dollarit

Notail on OG-s mängiv 26-aastane Taani “Dota 2” äss, kes on karjääri jooksul kaasa teinud üle 100 erineva turniir. Tema viimaste aastate käekäiku vaadates jäävad silma ainult kõrged kohad. Suurte saavutuste nimistusse lööb koleda mõlgi ainult 7.-8. koht 2017. aasta The Internationalil. Eelmise aasta The International pandi muidugi uhkelt kinni.

Oma koduriigis Taanis on Sundstein üsna tuntud, kuna 2018. aastal sai temast esimene The Internationali võitnud taanlane. Muide, ta on samas tiimis mänginud ka esimese The Internationali võitnud eestlase, Clement “Puppey” Ivanoviga. 2014.-2015. aastal mängiti koos Team Secretis.

Märksõnad: , , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.