E-sport

Tuntud “CS:GO” tiimi juht: kõik parimad meeskonnad kaotavad aastas miljoneid dollareid

Juba on registreerunud üle poolesaja meeskonna.Foto: Reddit

E-sporditiimi Cloud9 presidendi Dan Fideni sõnul on “CS:GO” meeskonna ülalpidamine kallis lõbu, mis toodab organisatsioonile igal aastal kuni kaks miljonit dollarit kahjumit.

“Cloud9 kaotab igal aastal “CS:GO” tõttu 1-2 miljonit dollarit,” väitis Fiden hiljutises intervjuus. “Ma julgen väita, et kõik teised maailma 20 parima meeskonna sekka kuuluvad tiimid kaotavad vähemalt sama palju.”

Maailma parimate “CS:GO” tiimide paremusjärjestuses asub Cloud9 hetkel 17. kohal. Fideni sõnul on “Rainbow Six: Siege” neile kordades tulusam, olenemata asjaolust, et selle mängu kohalolu e-spordimaastikul on tuntavalt väiksem.

Fideni sõnul on parimad “CS:GO” tiimid kahjumis, kuna meeskondade ülalpidamiskulusid ei ole võimalik katta turniiridelt võidetavate summadega ja sponsorluslepingutega.

Sellest hoolimata kavatseb Cloud9 “CS:GO-s” jätkata. Fideni sõnul on tegu kvaliteetse ja tuntud e-spordimänguga, mistõttu ollakse valmis paljudele murekohtadele läbi sõrmede vaatama.

“Me kulutame miljoneid dollareid enda ja investorite raha, et üritada saavutada keerulist eesmärki ja seda kõike kuidagi töös hoida,” selgitab Fiden.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.